неділя | 26 червня 2022 | 01:32
30.09.2016

У Рівненській області відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

У Рівненській області відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

30 серпня в приміщенні Федерації професійних спілок Рівненської області відбулося засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради щодо обґрунтованості встановлення ціни на газ, тарифів на гарячу воду і опалення, а також розробки й впровадження альтернативних механізмів соціального захисту населення, в якому взяв участь завідувач Сектору ДРС у Рівненській області Віталій Самсон.

Інформацію щодо підписання Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки висвітлили: співголова територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від профспілкової Сторони Микола Шершун, співголова територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від Сторони влади Ігор Тимошенко, перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Драганчук, співголова територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від Сторони об’єднання організацій роботодавців області – Володимир Боярчук.

23 серпня 2016 року відбулося підписання Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні. Підписана нова Генеральна угода покликана розпочати нову історію взаємодії щодо соціально-економічної політики держави, розвитку національної економіки та створення належних умов для праці громадян.

Заслухавши інформацію щодо підписання Генеральної угоди, територіальна тристороння соціально-економічна рада вирішила (рішення: № 2 від 30.08.2016 «Про підписання Генеральної угоди на 2016-2017 роки») інформацію щодо підписання генеральної угоди взяти до відома. Сторонам соціального діалогу:

- вивчити основні положення Генеральної угоди і довести до суб’єктів, що перебувають у сфері дії Сторін;

- в місячний термін, відповідно до положення Генеральної угоди, соціальним партнерам спрямувати систему колективних договорів і угод на справедливий розподіл праці між державою, працівниками і бізнесом;

- Сторонам влади при проведенні структурних реформ економіки, відкривати нові можливості для зайнятості на високотехнологічних робочих місцях;

- добиватися в 2016 році підвищення мінімальної оплати праці не менше ніж на 10% понад визначення Законом, а середньої заробітної плати до 20%;

- провести рішучі дії щодо легалізації зайнятості та заробітних плат, як найдоступнішого на сьогодні джерела фінансування дефіциту соціальних фондів;

- в порядку контролю, на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, розглянути стан виконання заходів обласної Програми з питань поліпшення безпеки праці до 2018 року та її належного фінансового забезпечення гарантій працівникам;

- провести обговорення проекту обласного бюджету на 2017 рік на засіданні територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Наступне питання, що обговорили учасники заходу - щодо обґрунтованості встановлення ціни на газ, тарифів на гарячу воду й опалення, а також розробки і впровадження альтернативних механізмів соціального захисту населення.

23 червня 2016 року Радою ФПУ прийнято постанову «Про позицію і дії ФПУ, її членських організацій на захист прав та інтересів працюючих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги». Радою ФПУ схвалено Заяву Федерації профспілок України до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, СПО сторони роботодавців на національному рівні у зв’язку з шоковим підвищенням ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Враховуючи, що влада не відреагувала на Заяву профспілок, не враховані надані пропозиції, відповідно до Постанови Ради ФПУ, 06 липня 2016 року в м. Києві відбувся Всеукраїнський марш протесту профспілок, пікетування Кабінету Міністрів України та Верховної ради України.

Першим реальним кроком щодо вирішення вимог профспілок зі сторони Уряду є підписання Генеральної угоди на 2016 -2017 роки.

Президією ФПУ прийнято рішення у термін 12-15 вересня провести засідання президії ФПУ та СПО об’єднань профспілок, ініціювати засідання НТСЕР за участю Прем’єр-міністра України В. Б. Гройсмана з метою обговорення стану фінансового забезпечення економічного і соціального розвитку країни на 2017 рік, а також врахування Урядом вимог профспілок з питань цінової, тарифної політики та реформування системи оплати праці.

Заслухавши інформацію щодо обґрунтованості встановлення ціни на газ, тарифів на гарячу воду й опалення, а також розробки і впровадження альтернативних механізмів соціального захисту населення, територіальна тристороння соціально-економічна рада вирішила (рішення № 3 від 30.08.2016 «Щодо обґрунтованості встановлення ціни на газ, тарифів на гарячу воду й опалення, а також розробки) сторонам соціального діалогу продовжити напрацювання спільних пропозицій з органами місцевого самоврядування стосовно тимчасового зупинення дії підвищення житлово-комунальних тарифів на період до запровадження адекватних заходів соціального захисту.

 

Прес-служба НТСЕР