середа | 16 жовтня 2019 | 07:51
04.07.2017

29 червня поточного року на Кіровоградщині відбулося чергове засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради

Під час засідання були розглянуті питання про виконання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2016 році, планових показників на 2017 рік, про стан реалізації в області інвестиційних програм та перспективи створення робочих місць.

Засідання відбулося під керівництвом голови ради об’єднання організацій роботодавців області П. Штутмана за участі першого заступника голови облдержадміністрації С. Коваленка, голови Федерації профспілок області М. Баланенка та членів ради.

Як наголосив С. Коваленко на початку засідання, минулого року замовлення на підготовку робітничих кадрів вперше формувалося на місці. Цього року разом із представниками виробництва, керівниками навчальних закладів, спільно з керівниками територій та центрів зайнятості ми відпрацювали те регіональне замовлення, яке гарантуватиме після закінчення навчання в професійно-технічному училищі робоче місце, а не місце безробітного в центрі зайнятості, – підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації. – Реально збільшені замовлення на ті професії, які потрібні на ринку праці.

С. Коваленко також повідомив, що надійшли рекомендації Міністерства освіти і науки України, згідно з якими буде підготовлено додаткове замовлення на навчання представників робітничих професій, найбільш необхідних на ринку праці області.

Посадовець зазначив, що підготовка здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету та місцевих бюджетів, які необхідно раціонально використовувати: – Ми не економимо на освіті. Кошти повинні використовуватися раціонально для того, щоб система професійно-технічної освіти мала змогу функціонувати ефективно, покращувати матеріально-технічну базу закладів.

Більш детально із зазначеного питання поінформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації В. Таборанський.

За його словами, врахувавши досвід 2016 року, при формуванні замовлення на 2017 рік, були використані нові підходи, зокрема, створено спеціальну робочу групу, яка проаналізувала двосторонні договори між ПТУ і роботодавцями, врахувала вакансії та кількість безробітних робітничих професій у центрах зайнятості, листи керівників територій стосовно потреби в кадрах.

За результатами проведеної роботи було визначено, що найнеобхіднішими на ринку праці області сьогодні є оператори верстатів з програмним керуванням, електрозварювальники, будівельники, швачки.

Вцілому, регіональне замовлення на робітничі професії цього року в області складе 3616 учнів, буде передбачено і кілька резервних груп.

Про стан реалізації в області інвестиційних програм та перспективи створення робочих місць поінформувала заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації С. Соломаха. За її словами, на фінансування заходів регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області у 2016 році з місцевих бюджетів було спрямовано 1,2 млн. грн., у тому числі, з обласного бюджету – 500 тис. грн.

У 2017 році на ці цілі в місцевих бюджетах передбачені видатки у сумі 2,4 млн. грн., з них в обласному бюджеті – 1 млн. грн.

За підсумками 2016 року та з початку цього року область має позитивну динаміку розвитку базових галузей економіки, інвестиційної діяльності, наповнення місцевих бюджетів та в інших сферах діяльності, – відзначила вона.

У поточному році на проведення робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання доріг загального користування передбачається залучити з державного бюджету близько 600 млн. грн.

Значна увага обласної влади зосереджена на залученні в економіку області іноземних інвестицій, участі у проектах міжнародної технічної допомоги та міжнародних фінансових організацій. Так, у першому кварталі цього року було залучено понад 1,5 млн. грн. коштів міжнародної технічної допомоги та близько 700 тис. грн. кредитних коштів міжнародних фінансових організацій.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій унесених з початку інвестування в економіку області, станом на 1 квітня 2017 року склав 60,6 млн. дол. США.

Прес-служба НТСЕР