неділя | 26 червня 2022 | 02:46
26.12.2017

Учасники тристороннього діалогу обговорили проект програми економічного та соціального розвитку Кіровоградщини на 2018 рік

В облдержадміністрації відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі заступника голови – керівника апарату ОДА Світлани Лобанової, голови Ради обласного об'єднання організацій роботодавців Павла Штутмана та голови Федерації профспілок області Максима Баланенка.
На засіданні учасники тристороннього діалогу обговорили проект програми економічного та соціального розвитку Кіровоградської області на 2018 рік, який представила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба.
Посадовець, зокрема, відзначила, що проект програми сформовано з урахуванням пропозицій галузевих департаментів й управлінь облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, райдержадміністрацій, міськвиконкомів та об’єднаних територіальних громад, а також окремих наукових установ Кіровоградщини.
Програма визначає основні завдання та передбачає показники, які мають бути досягнуті у 2018 році в усіх галузях і сферах економічної діяльності, містить перелік відповідних заходів. Усі завдання, за словами Ніни Рахуби, сконцентровані на кількох основних пріоритетах діяльності – на створенні сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, підвищенні інвестиційної активності, впровадженні енергоефективних заходів та на продовженні галузевих реформ.
Передбачені в програмі економічного та соціального розвитку Кіровоградщини і завдання, спрямовані на продовження реформ у галузях освіти і охорони здоров'я.
Під час обговорення зазначеного питання, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Світлана Лобанова повідомила, що нещодавно на державному рівні прийнято низку важливих рішень, які сприятимуть створенню умов для розвитку малого і середнього бізнесу, що є одним із пріоритетів програми економічного та соціального розвитку. Зокрема, скасовано майже 300 нормативно-правових актів, що регулювали підприємницьку діяльність. Найближчим часом буде розроблено стандарти, за якими класифікують підприємства за ступенем ризику – високим, середнім і низьким. Органи контролю зможуть перевіряти лише підприємства з високим ступенем ризику, що значно спростить умови ведення бізнесу, а це має вплинути і на рівень заробітної плати найманих працівників.
При обговоренні проекту програми учасники засідання акцентували увагу на проблемах зайнятості населення, зокрема, забезпечення підприємств області кадровими ресурсами, відтоку робочої сили за кордон, та на проблемах, які існують у галузях освіти, охорони здоров'я. Пропозиції та зауваження було враховано в протокольному дорученні.
Серед інших питань, які розглянули та обговорили члени обласної тристоронньої соціально-економічної ради, – робота з профорієнтації учнів і молоді, забезпечення економіки області кадрами інженерно-технічних та робітничих професій, а також стан надання житлової субсидії населенню області.

Прес-служба НТСЕР