вівторок | 18 грудня 2018 | 13:09
06.03.2018

Прес-реліз розширеного засідання виконкому Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців.

01.03.2018 року було проведено засідання, участь у якому взяли заступник голови облдержадміністрації Б. Кобилянський, голова ради профспілок області І. Басюк, начальник управління Держпраці в області І. Росипайло, начальник управління виконавчої дирекції ФСС в Івано-Франківській області І. Якимів і начальник обласного центру зайнятості В. Цимбалюк.
Найбільш гостру дискусію викликало питання реформування медичної галузі, стану виплати заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я області, а також забезпеченість до кінця 2018 року в кошторисах бюджетних установ асигнувань на оплату праці, які внесені до порядку денного за ініціативою голів обкомів профспілки працівників освіти і науки М. Габорака та працівників охорони здоров’я Н. Бирчак.
У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Б. Кобилянський доповів про ситуацію з оплати праці в бюджетній сфері області, зупинився на проблемних питаннях, ефективного використання та спрямування коштів з резерву державної субвенції та стабілізаційної дотації. Він інформував про заходи, які вживаються на вирішення цих проблемних питань. Зокрема, він повідомив, що в області буде створено робочу групу для здійснення аналізу забезпеченості в необхідних асигнуваннях на оплату праці бюджетних установ в розрізі районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. Поряд з цим,на сесії обласної ради (02.03.2018 року) буде розглянуто звернення до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання цього питання, так як цього року на зарплати бюджетникам області не вистачає 480 млн. грн.
Учасники засідання зазначили, що у освітянських колективах склалась конфліктна ситуація у зв'язку з тим, що педагогічні працівники отримують заробітну плату вчасно, а працівники дошкільних, позашкільних закладів, обслуговуючий персонал (прибиральниці, оператори котелень) - із запізненням на 1-2 місяці, при цьому рівень їх заробітної плати мінімальний. Тривале знецінення праці медичних працівників, “зрівнялівка” в оплаті праці висококваліфікованого медичного персоналу та невизначеність щодо подальшої їхньої зайнятості та умов праці в процесі медичної реформи вже призвели до загострення кадрової проблеми в галузі охорони здоров’я: медичні працівники звільняються, масово виїздять на роботу за кордон, залишають професійну діяльність, обираючи інші галузі економіки.
За підсумкам обговорення цього питання прийнято рішення звернутись від сторін соціального діалогу області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення і Міністерства охорони здоров’я України: про забезпечення гідного рівня оплати праці працівників охорони здоров’я; про скасування проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 №1114 “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги” та про забезпеченість установ освіти фінансуванням на оплату праці.
Крім того, соціальні партнери підтримати ініціативу управління виконавчої дирекції ФСС та управління Держпраці в області про проведення у 2018 році обласного огляду-конкурсу “Краще підприємство з охорони праці”, а також затвердили планзаходів з реалізації пріоритетних напрямів діяльності обласної тристоронньої соціально-економічної ради на 2018 рік.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: