субота | 25 березня 2023 | 16:15
29.03.2018

Прес-реліз щодо проведення 27 березня 2018 року засідання Харківської обласної територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

27 березня 2018 року, відповідно до плану роботи територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, відбулося перше у поточному році її засідання.
На засіданні Ради сторони соціального діалогу підвели підсумки виконання Територіальної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Спільними представницькими органами сторін роботодавців та профспілок Харківської області на 2016 – 2018 роки (далі – Угода).
Директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації – Шпарага Юрій Іванович відзначив, що у минулому році забезпечено плідну співпрацю,  направлену на виконання заходів Угоди, з метою підвищення якості життя населення, забезпечення своєчасної та гідної заробітної плати працівникам та розвиток соціальної і економічної  сфери області.
Сьогодні Харківщина є єдиним з промислово розвинених регіонів України, де виробництво зростає безперервно вже два роки поспіль. Наразі зростання становить понад 6%, а у машинобудуванні – майже 10%, і така динаміка вже забезпечує позитивний фінансовий результат. І головне, на підприємства почали повертатись робітничі та інженерні кадри. У минулому році, вперше за останні роки, чисельність працівників у промисловості почала зростати, протягом 2017 року в промисловості створено близько 3,7  тисяч нових робочих місць.
З 1 січня 2018  року Урядом підвищено розмір мінімальної заробітної плати до 3723 грн. Своєчасне впровадження нового мінімального розміру сприяло досягненню зростання заробітної плати у січні 2018 року до 6680 грн або на 26,9 %.
Крім того на засіданні розглянуто питання «Про підсумки та проблемні питання пенсійної реформи». Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Ачкасов Віктор Миколайовичзазначив, що в ході проведення пенсійної реформи згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» перераховано пенсії 789,3 тис. пенсіонерам, додаткова сума на місяць для виплати підвищень становить 506,4 млн грн. Середнє підвищення на місяць для одного пенсіонера 624 грн.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: