на якому обговорювалося питання про виконання заходів територіальної угоди ,,Про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в області на 2016-2017 роки, за 2017 рік” та ,,Про діяльність управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області після проведення реформування”.
У засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, голова Федерації профспілок області Неля Паламарчук, голова правління Спільного представницького органу роботодавців Житомирської області Богдан Леськів, заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Бойм, директор обласного центру зайнятості Галина Корінна, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних організацій та установ, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
З першого питання порядку денного щодо виконання зобов’язань, передбачених у територіальній угоді за 2017 рік доповідали:
- від органів виконавчої влади та місцевого самоврядування - заступник голови Житомирської облдержадміністрації,
співголова територіальної ради Лагута Я. М.;
- від профспілкової сторони - голова Федерації профспілок Житомирської області - Паламарчук Н. А., співголова ради;
- від роботодавців - голова правління Спільного представницького органу роботодавців Житомирської області, співголова ради.
В угоді передбачено 159 зобов’язань сторін у сферах соціально-економічних та виробничих відносин, забезпечення продуктивної зайнятості та соціального захисту населення від безробіття, оплати та охорони праці, соціального захисту тощо.
Із зазначених зобов’язань 47 - спільні, 53 - взяла на себе обласна державна адміністрація та її структурні підрозділи, 37 - профспілки, 22 - роботодавці.
Заступник голови Житомирської облдержадміністрації Лагута Я. М. зазначив, що у минулому році спільно з соціальними партнерами було забезпечено виконання більшості заходів Угоди.
Індекс промислової продукції області за 2017 рік склав 108,3%, за темпами зростання промислового виробництва область зайняла п’яте місце серед регіонів України.
Індекс сільськогосподарського виробництва становив 105,2% (по даному показнику область на 4 місці серед регіонів держави).
Облдержадміністрацією постійно проводяться заходи, направленні на покращення ситуації ринку праці, у тому числі у сільській місцевості.
В області упродовж 2017 року створено 10,7 тис. нових робочих місць, що становить 103 % прогнозних показників програми економічного і соціального розвитку області на 2017 рік. В галузі агропромислового комплексу області було створено 796 нових робочих місць. З них у сільському господарстві – 601, харчовій і переробній промисловості - 195.
Кількість безробітних за станом на 01.01.2018 зменшилася у порівнянні з показником на відповідну дату минулого року на 3,2 тис. осіб або на 18,6%.
За результатами проведених заходів з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення легалізовано працю 5404 громадян, донараховано 4,5 млн. грн. податків та платежів.
Підвищення рівня середньої заробітної плати працівникам визначено пріоритетним завданням діяльності місцевих органів виконавчої влади і самоврядування.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в області за 2017 рік зросла у порівнянні з 2016 роком на 46% при передбаченому у програмі економічного і соціального розвитку області показнику 19%.
Індекс реальної заробітної плати становив 126,6% і є вищим за загальнодержавний показник (по Україні - 119,1%). У загальнодержавному рейтингу за цим показником область займала 6 місце (за 2016 рік – 12 місце).
За статистичними даними за станом на 1 січня 2018 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області становила 5,3 млн. грн.
Упродовж 2017 року сума зазначеного боргу зменшилася на 163,4 тис. грн. (на 3%). За темпами погашення зазначених боргів упродовж 2017року область займала 8 місце у загальнодержавному рейтингу, а за показником співвідношення до фонду оплати праці – 3 місце.
Також були розглянуті питання щодо виконання заходів Угоди з соціального захисту, гуманітарних питань, молодіжної політики тощо.
З другого питання порядку денного "Про діяльність управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області після проведення реформування" поінформувавСтоляр В. О. - заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області.
За підсумками обговорення питання порядку денного територіальною тристоронньою соціально-економічною радою прийнято відповідне протокольне рішення.