субота | 25 березня 2023 | 16:02
25.04.2018

На Харківщині відбулась зустріч Голови обласної державної адміністрації Ю. О. Світличної з профспілковим активом області

24 квітня Голова обласної державної адміністрації Ю. О.Світлична зустрілася з активом профспілок Харківської області.
Під час зустрічі, що стала за останні роки традиційною, обговорили питання розвитку виробництва та захисту прав працівників підприємств області.«Я рада тому, що в нас є діалог, - сказала, відкриваючи зустріч, Юлія Світлична. - Я підтримую профспілки й орієнтуюся на людей. Коли виїжджаю на заводи, обов'язковими учасниками моїх зустрічей є представники профспілок».
Керівник області зазначила, що в останні декілька років Харківська область демонструє хороші економічні результати, що дозволяє регіону займати провідну позицію за показниками соціально-економічного розвитку серед інших областей країни.
«Усі економічні показники, яких ми досягаємо разом, повинні прямо відбиватися на кожному жителеві Харківської області, - підкреслила керівник ХОДА. - Саме з цією метою ми відвідуємо великі промислові підприємства. Ми розуміємо, що обласна державна адміністрація може допомогти завантажити їх.
Голова Об'єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко подякував керівнику ХОДА за співпрацю з профспілковими організаціями та той соціальний діалог, який вона веде з керівництвом підприємств з метою підвищення заробітних плат їх працівникам.
«Те, що ви порушили питання завантаження промислових підприємств замовленнями перед Прем'єр-міністром України, - це важливий крок. Ми розраховуємо на ефект від такого звернення», - сказав Сергій Тесленко.
Інформацію про результати, яких було досягнуто в економічній сфері регіону, в ході зустрічі озвучив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
«У січні-лютому 2018 року індекс промислового виробництва в області становив 103,7% (при середньому по Україні 102,8%). У минулому році вперше за останні роки чисельність працівників у промисловості почала зростати. Протягом 2017 року в цій сфері було створено близько 3,7 тисячі нових робочих місць. У цілому по області було створено 39 тисяч нових робочих місць. Темп зростання заробітної плати по області був вищим за середні по Україні й становив 140,4%. Заробітна плата  продовжує зростати й у 2018 році», - поінформував Михайло Черняк.
Він також зазначив, що на даний момент у Харківській області найнижчий рівень безробіття в Україні.
Також на зустрічі підняті найактуальніші соціально-економічні питання області, в обговоренні яких взяли участь: голова первинної профспілкової організації Профспілки авіаторів України на Харківському державному авіаційному підприємстві Михайло Погорєлов, голова обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України Альона Благовещенська, голова обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу України Ніна Байбакова, голова Харківської галузевої ради Профспілки працівників космічного та загального машинобудування України Михайло Ронін, голова Харківської обласної профспілки  працівників харчової та переробної промисловості Микола Шацький та інші.
За підсумками зустрічі голова ХОДА та представники профспілок домовилися про подальший розвиток співробітництва з метою підвищення соціальних стандартів на підприємствах Харківської області.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: