четвер | 23 травня 2019 | 06:09
21.05.2018

Прес-реліз щодо проведення 17.05.2018 року розширеного засідання виконкому Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради

17.05.2018 року проведено розширене засідання виконкому Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців за участю генерального директора Федерації роботодавців України Руслана Іллічова.
Учасники засідання обговорили такі питання порядку денного:
1. Про дії сторін соціального діалогу щодо врегулювання конфліктної ситуації на Бурштинській ТЕС.
2. Про звернення Надвірнянської міської ради щодо негативних наслідків для місцевих бюджетів реорганізації в НГВУ “Надвірнанафтогаз” ПАТ “Укрнафта”.
В ході обговорення першого питання порядку денного учасники засідання відзначили результативність дій сторін соціального діалогу області щодо врегулювання конфліктної ситуації на Бурштинській ТЕС, пов’язаної з невиконанням умов колективного договору та порушеннями норм трудового законодавства. Даний конфлікт визнано вичерпаним, оскільки погашено заборгованість із заробітної плати та забезпечено виплату поточної заробітної плати. З метою оптимізації організаційної структури, забезпечення ефективного функціонування та фінансування об’єктів соціальної сфери при Бурштинській теплоелекростанції, наказом ПАТ “ДТЕК Західенерго” від 17.01.2018 року створено підрозділ “Комбінат спортивних споруд” у складі ДТЕК Бурштинська ТЕС, а також затверджено штатний розпис та кошторис витрат на його утримання, в тому числі на виплату заробітної плати, починаючи із січня поточного року. В ході реорганізації 18 працівників дали згоду на переведення до новоствореного підрозділу, 17 осіб звільнилися у зв’язку з виходом на пенсію, за 6 працівниками КСС, які відмовились від переведення, зберігається розмір і система оплати праці згідно з ст.32 КЗпП України. З квітня 2018 року підвищено рівень заробітної плати працівникам Бурштинської ТЕС в середньому на 19 відсотків. Згідно інформації адміністрації Бурштинської ТЕС у серпні цього року заплановано надання соціального пакету щодо медичного соціального страхування працівникам станції.
Заслухавши інформацію заступника голови – керівника апарату Надвірнянської міської ради О. Антонюка та висновки робочої групи облдержадміністрації щодо негативних наслідків для місцевих бюджетів реорганізації в НГВУ “Надвірнанафтогаз” ПАТ “Укрнафта”, соціальні партнери підтримали звернення Надвірнянської міської ради до голови правління ПАТ “Укрнафта” та прийняли рішення звернутися до голови НАК “Нафтогаз України” А. Коболєва по проведенню трансформаційних процесів з максимальним врахуванням їх економічної ефективності, доцільності, недопущення ліквідації  робочих місць та ущемлення інтересів місцевих громад.
Окрім цього, в ході засідання заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальник управління праці Я. Ульванська звернула увагу представників Федерації роботодавців України на критичну ситуацією, що склалась в області із проведенням атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах області. Було зазначено, що на підприємствах області в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, працюють 13,3 тис. працівників або кожен четвертий облікової кількості. Кількість штатних працівників, які мають право на хоча б один із видів пільг та компенсацій становить 14,7 тис. осіб, або 25,5%. Відповідно до чинного законодавства працівники, що зайняті на роботах із шкідливими умовами праці, користуються державними гарантіями, які надаються за підсумками атестації робочих місць за умовами праці. На даний час у всіх лабораторіях області закінчився термін дії свідоцтва на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці. На сьогоднішній день цей Порядок акредитації лабораторій не затверджено. Тобто, своєчасно не провівши атестацію робочих місць роботодавці позбавляють своїх працівників пільг і гарантій, що підвищує рівень соціальної напруги та може привести до страйкової ситуації в області.
За результатами обговорення цього питання сторони соціального діалогу в області звернулися до генерального директора Федерації роботодавців України Руслана Іллічова щодо сприяння у акредитації лабораторії експертизи умов праці. У випадку не затвердження даного Порядку соціальні партнери вважають за доцільне продовжити термін дії свідоцтва на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень для атестації робочих місць за умовами праці для санітарної лабораторії експертизи умов праці департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: