неділя | 26 червня 2022 | 01:14
15.06.2018

Прес-реліз щодо проведення 14 червня 2018 року засідання Харківської обласної територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

На Харківщині 14 червня 2018 року відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради (далі – Рада), на якому сторони соціального діалогу розглянули питання щодо стану реформування оплати праці в області.
Директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації – Юрій Шпарага відзначив, що в ході реформування заробітної плати Урядом та завдяки вжитим заходам органами влади спільно із сторонами соціального діалогу в області  відбулись позитивні зрушення:
- за січень-квітень 2018 року середньомісячна  заробітна плата в області зросла на 24,1% та становить 6985 грн.;
- протягом минулого року скорочено чисельність працюючих, що отримують заробітну плату у розмірі меншому за мінімальний на 57,1 тис. осіб або на 42,3%;
- на 1,8 тис. осіб у березні поточного року порівняно з березнем 2017 року зменшено чисельність працівників, які працювали в режимі неповної зайнятості;
- на 2,2 тис. осіб у березні поточного року менше порівняно з березнем 2017 року працювало за договорами цивільно-правового характеру.
Також, на засіданні Ради обговорено питання щодо стану виплати компенсації автопідприємствам за пільгове перевезення населення.
Юрій Шпарага відмітив, що на обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 653 тисячі громадян пільгових категорій, з яких 480 тисяч громадян відповідно до законодавства мають право на пільговий проїзд.
Починаючи з 2016 року видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в державному бюджеті не передбачалися та були віднесені до видатків, які можуть здійснюватися з місцевих бюджетів.
Піклуючись про громадян у 2016-2018 роках в усіх місцевих бюджетах, виходячи з фінансових можливостей, виділялися кошти для покриття витрат за безоплатне перевезення деяких категорій громадян автомобільним та залізничним транспортом.
У 2016 році на зазначені цілі в районах області та містах обласного значення виділені кошти у сумі 10,1 млн. грн., у 2017 році – 20,0 млн. грн., у 2018 році - 28,2 млн. грн., що в 1,4 рази більше ніж торік.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від  14 березня 2018 року № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах», в області проведено низку заходів, серед яких створення робочої групи для розгляду можливості запровадження системи єдиного електронного квитка «E-ticket» в районах, розташованих поблизу м. Харків: Харківському, Чугуївському, Дергачівському, Зміївському, Вовчанському та м. Чугуїв, засідання якої заплановане на 27 червня 2018 року.
Крім того, сторони соціального діалогу розглянули стан фінансування закладів культури області.
За результатами засідання Ради, сторони соціального діалогу прийняли відповідне рішення.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: