неділя | 26 червня 2022 | 02:16
27.07.2018

В Миколаївській області 10.07.2018 відбулось друге у 2018 році засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

10 липня 2018 року в Миколаївській обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участі заступника голови ОДА Євгена Шевченка.
Участь у засіданні взяли: члени обласної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони органів виконавчої влади (10 представників), від сторони профспілок (10 представників) та від сторони роботодавців (9 представників). Також для участі у засіданні було запрошено директора Миколаївського обласного центру зайнятості Оборонько Д. М.
Під час засідання учасники розглянули питання сприяння зайнятості безробітних із числа демобілізованих військовослужбовців в Миколаївській області, стан реалізації ініціативи голови ОДА Олексія Савченка про надання одноразової допомоги на відкриття власної справи учасникам АТО та підготовку кваліфікованих робітників у закладах професійно-технічної освіти Миколаївської області.
Із першого питання ,,Про сприяння зайнятості безробітних із числа демобілізованих військовослужбовців в Миколаївській області” слухали директора Миколаївського центру зайнятості Оборонько Д. М., який поінформував присутніх про те, що протягом поточного року весь комплекс соціальних послуг та матеріального забезпечення стовідсотково отримали демобілізовані військовослужбовці, які звернулися до служби зайнятості, а це 930 осіб, з них кожен четвертий отримав роботу. Рівень працевлаштування учасників АТО за сприяння служби зайнятості складає 26,8%, при цьому в середньому по Україні – 22,2 %. Крім того, починаючи з 2015 року до служби зайнятості звернувся 31 учасник АТО, з метою започаткування власної справи, з них в цьому році - семеро. Всі успішно захистили бізнес-план та отримали близько 1 млн грн. на відкриття бізнесу. ,,Учасники АТО є пріоритетною категорією громадян в наданні даної послуги. Розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю коливається від 26 до 50 тис. грн”, - розповів Оборонько Д.М.
Директор департаменту соціального захисту населення ОДА О. Єльчієва розповіла про стан реалізації ініціативи голови ОДА Олексія Савченка про надання одноразової допомоги на відкриття власної справи учасникам АТО. Так, відповідно до рішення ХХ позачергової сесії Миколаївської обласної ради від 12.04.2018 № 16 для надання одноразової допомоги на відкриття власної справи учасникам антитерористичної операції з обласного бюджету передбачені кошти в розмірі 1 млн грн. В області було оголошено конкурс проектів серед учасників антитерористичної операції для надання одноразової допомоги для відкриття власної справи. Рекомендована вартість проектів в межах 50 тис. грн. Наразі вже відбулася співбесіда з кандидатами на отримання одноразової допомоги, а члени комісії оцінюють проекти подані до фінансування.
Про підготовку кваліфікованих робітників у закладах професійно-технічної освіти Миколаївської області та про хід виконання регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти на 2016-2018 роки поінформувала Ю. О. Віннік, начальник відділу науки, координації діяльності вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
Також Ю. О. Вінник озвучила, що підготовку кваліфікованих робітників для потреб економіки регіону здійснює 31 заклад професійної (професійно-технічної) освіти області з них: 2 професійно-технічних училища; 21 професійний ліцей; 4 вищих професійних училища; 2 структурні підрозділи закладів вищої освіти; 2 навчальних центри при кримінально-виконавчих установах закритого типу Миколаївської області; за галузевим спрямуванням: у галузі будівництва – 3 заклади освіти; промисловості – 10 закладів освіти; сільського господарства – 13 закладів освіти і 2 філії; для сфери торгівлі і громадського харчування – 4 заклади освіти; для транспорту – 2 заклади освіти.
Кількість випускників 2016/2017 навчального року склала 3905 осіб, 74% яких працевлаштовані на підприємства міста та області, решта – продовжують навчання у закладах вищої освіти та проходять службу у Збройних Силах України.
,,Ураховуючи запити соціальних партнерів та аналіз регіонального ринку праці, у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області започатковано підготовку кваліфікованих робітників з нових професій: молодша сестра з догляду за хворими, няня-гувернер, формувальник ковбасних виробів, контролер харчової продукції (виробництво м’ясних та рибних продуктів), майстер ресторанного обслуговування, слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів, адміністратор, опоряджувальник будівельний, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, контролер енергонагляду, оператор лінії у виробництві харчової продукції (виробництво напоїв), монтажник гіпсокартонних конструкцій”, - зазначили представники департаменту. 

 

Інформація з сайту Миколаївської обласної державної адміністрації

www.mk.gov.ua/ua/news/?id=51863

 

Прес-служба НТСЕР