неділя | 26 червня 2022 | 02:20
13.08.2018

Прес-реліз щодо проведення 09 серпня 2018 року розширеного засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради

09.08.2018 року відбулося розширене засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю заступника голови облдержадміністрації Б. Кобилянського та представника Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів С. Чирви.
На засіданні розглянуто питання про взаємну зацікавленість і відповідальність роботодавців та органів державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю, виведення заробітної плати з “тіні”, забезпечення стабільної господарської діяльності та бізнесу в області.
Перший заступник начальника управління Держпраці в області Р. Мазур та начальник відділу цього управління І. Дубнюк проінформували про повноваження державних інспекторів праці та результати роботи щодо дотриманням трудового законодавства.
Заступник голови облдержадміністрації Б. Кобилянський зазначив, що метою державного нагляду (контролю) повинно бути запобігання порушенням законодавства у сфері господарської діяльності, підвищення профілактичної ролі державного нагляду та відповідальності його посадових осіб, підвищення професійної компетентності посадових осіб, уповноважених на здійснення державного нагляду (контролю).Перш за все акцент повинен ставитись проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи та постійний діалог з бізнесом і владою.
Відзначено значну роботу органів Держнагляду в області. Однак, соціальні партнери висловили тривогу з приводу надмірно жорстких тенденцій в застосуванні нормативних актів, які регулюють діяльність цих органів. Надмірні розміри штрафних санкцій та налаштованість інспекторів праці на каральні, репресивні заходи без врахування наслідків призводять здебільшого до непоправних збитків підприємництву, так як розмір покарання в цілому не відповідає обсягу вчиненого порушення.
Водночас, наведені факти, виявлені працівниками Управління Держпраці України в області, свідчать про недостатній рівень відповідальності окремих роботодавців за виведення заробітної плати з “тіні”, піклування за долю працівників, які внаслідок своєї недалекоглядності втрачають право на належний трудовий стаж, пенсійне забезпечення, соціальні пільги та гарантії тощо.
Учасники засідання підтвердили своє глибоке переконання в необхідності дотримання трудових і соціальних прав працюючих і закликали своїх колег-власників і керівників суб’єктів господарювання спільними зусиллями досягти взаєморозуміння в цій сфері.
За ініціативоюІвано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів сторони домовились опрацювати питання щодо облаштування газових лічильників засобами дистанційної передачі даних з напрацюванням відповідних рішень.
За підсумками обговорення питань порядку денного прийнято відповідні рішення.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: