субота | 24 серпня 2019 | 12:20
27.12.2018

Прес-реліз щодо проведення 27 грудня 2018 року засідання Харківського обласного координаційного Комітету сприяння зайнятості та професійної орієнтації населення

На засіданні заслухано питання проведення інформаційно-просвітницької роботи серед молоді щодо залучення до розвитку бізнесу, підвищення якості професійної підготовки робочої сили, та організації профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю.
У своєму виступі заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих проінформував присутніх, що за січень-листопад поточного року в області за направленням служби зайнятості професійне навчання шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації пройшли 13,4 тис. осіб з числа безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення професійного навчання за цей період склав 95,7%. 7,8 тис. безробітних пройшли професійне навчання безпосередньо на виробництві під замовлення роботодавців:
«Як доводить досвід служби зайнятості, на сьогодні найбільш продуктивним є професійне навчання безробітних безпосередньо на робочому місці. При підготовці слухачів враховуються всі вимоги роботодавця до робітника на конкретному робочому місці. Слухачі проходять практичну підготовку на устаткуванні підприємства, беруть участь у виробничому процесі, під час навчання адаптуються до умов виробництва, режиму роботи підприємства. Завдяки такому професійному навчанню безробітних роботодавець отримує необхідного робітника, а безробітний – робоче місце».
Представник Департаменту науки і освіти облдержадміністрації Геннадій Майський доповів про роботу, яка проводиться закладами професійної (професійно-технічної) освіти щодо професійної орієнтації учнівської молоді. Так, упродовж 2018 року було проведено понад тисячу профорієнтаційних зустрічей з випускниками закладів загальної середньої освіти. Найбільш активно ця робота проводиться в закладах загальної середньої освіти міста Харків, Дергачівського, Харківського, Богодухівського, Нововодолазького, Зміївського районів. 8-10 листопада 2018 року учні закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти взяли участь у виставці «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном – 2018», яка відбулася за підтримки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації.
Членами Комітету було прийнято протокольні рішення, направлені на покращення ситуації на ринку праці області. Також, члени комітету продовжили термін компенсації витрат 2 роботодавцям, які працевлаштували безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, що надасть змогу зберегти робочі місця для переселенців.
Крім цього, на засіданні затвердили план роботи Комітету на 2019 рік.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: