субота | 25 березня 2023 | 16:23
22.02.2019

,,Профілактика ВІЛ-СНІДу на робочих місцях” для трудового колективу КП ,,Вінницязеленбуд”.

В рамках реалізації Національної стратегії тристороннього співробітництва з протидії ВІЛ/СНІДу у сфері праці та з метою залучення більш широкого кола громадськості у реалізації соціального діалогу на територіальному рівні начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, секретар ТТСЕР Інна Курдеша спільно з керівником Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігорем Матковським провели інформаційну акцію ,,Профілактика ВІЛ-СНІДу на робочих місцях для трудового колективу КП ,,Вінницязеленбуд. Серед основних видів діяльності та послуг комунального підприємства є також благоустрій та прибирання території, зокрема центрального парку культури та відпочинку ім. Горького та міського парку ,,Дружби народів.
В ході заходу працівників КП ,,Вінницязеленбуд було поінформовано, стосовно того, що сьогодні ВІЛ/СНІД став вже не тільки загальновизнаною медичною, а й соціальною і трудовою проблемою.
ВІЛ/СНІД негативно впливає на сферу праці, вражаючи найбільш продуктивну частину робочої сили. Негативними наслідками зазначеної проблеми є:
Для ринку праці:
- зниження продуктивності праці;
- обмеження та скорочення працездатності частини робочої сили.
Для підприємств та організацій:
- додаткові видатки на пошук та підготовку персоналу;
- втрата кваліфікованих кадрів.
- психологічна напруга у колективі, пов’язана з нетолерантним ставленням до ВІЛ-інфікованих працівників, вірогідна дискримінація ВІЛ-інфікованих працівників.
Беручи до уваги такі фактори, як масовість робочих колективів, кількість часу, який людина проводить на роботі, а також зростання кількості хворих на ВІЛ/СНІД серед працюючих людей - сфера праці сьогодні розглядається як один з основних майданчиків протидії поширення епідемії. Відповідальні особи на робочих місцях, як роботодавці, так і представники трудових колективів - мають можливості і потенціал, який можна протиставити проблемі ВІЛ/СНІДу.
В кінці заходу було рекомендовано під час укладання колективних договорів і угод включати до них положення щодо профілактики ВІЛ/СНІДу у виробничому середовищі та недопущення випадків дискримінації працівників із таким захворюванням відповідно до Закону України ,,Про колективні договори і угоди.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: