вівторок | 2 червня 2020 | 04:01
01.04.2019

Засідання Дніпропетровської обласної соціально-економічної ради

Днями у Будинку профспілок на черговому засіданні обласної соціально-економічної ради було підбито підсумки виконання за 2018 рік Територіальної угоди на 2017–2020 роки, а також спільно з колегією ГУ Держпраці в Дніпропетровській області розглянуто питання про стан виробничого травматизму на підприємствах області у минулому році.
Відкриваючи захід, керівник Спільного представницького органу профспілок області, голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль закликав учасників засідання до відвертого діалогу та подальшої конструктивної співпраці.
Про відчутні результати соціального діалогу на Дніпропетровщині говорив й присутній на раді перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман. Динамічно, за його словами, завдяки спільній роботі соціальних партнерів розвивається економіка області, яка є сьогодні головним локомотивом економіки України, створюються нові робочі місця, зростає рівень зарплати, будуються нові дороги, дитсадки та школи. Чимало проблем на місцях дозволяє вирішувати децентралізація влади.
Сконцентрував головну увагу у своєму виступі на питаннях зайнятості й керівник соціально-економічної ради, голова Федерації організацій роботодавців області Віктор Сергеєв. Нестачу виробничих кадрів, за його словами, відчуває нині кожна галузь. І дуже важливо, що над вирішенням цієї гострої проблеми роботодавці працюють у тісному контакті з владою та профспілками. Він також висловив стурбованість скороченням потенціалу через зростання виробничого травматизму та профзахворювань, запропонувавши спільно звернутись до органів центральної влади стосовно необхідності повернення до практики фінансування за кошти Фонду соціального страхування санаторно-курортного лікування та оздоровлення трудящих. Зазначимо, що профспілки постійно порушують це питання перед урядом.
Представник профспілок – заступник голови обпрофоб'єднання Юрій Чернов звернув увагу ще на один аспект цієї проблеми. На його думку, значне скорочення в області чисельності зайнятих та нових вакансій робочих місць пов’язано й з відсутністю дієвої державної промислової політики, конкретної підтримки з боку влади вітчизняного виробника та розвитку внутрішнього ринку. Він говорив також про необхідність для збереження кадрів подальшої боротьби за підвищення державних соціальних гарантій у сфері оплати праці, викорінення такого соціального зла, як несвоєчасна виплата зарплати.
У цьому ж контексті дуже актуальним було й розглянуте на раді Звернення до влади облас­них профорганізацій бюджетної сфери, в якому висловлюється занепокоєння нинішньою ситуацією з оплатою праці її працівників.
Рада вирішила звернутися до Спільного органу роботодавців та Федерації профспілок України щодо необхідності продовження роботи з прискорення прийняття урядом Стратегії розвитку промислового комплексу України на період до 2025 року та створення Міністерства промислової політики України.
Підтримано також пропозицію профспілкової сторони щодо необхідності звернення до Спільного органу роботодавців та Федерації профспілок України про ініціювання перед Кабінетом Міністрів України включення галузі житлово-комунального господарства до пріоритетних напрямків державної політики задля розвитку й оновлення її основних засобів виробництва. Вирішено також домагатися прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про затвердження загальнодержавної цільової науково-технічної Космічної програми України на 2019–2022 роки», вже схвале­ної Кабінетом Міністрів України.
Учасники засідання одним з найголовніших завдань сторін визнали сприяння зростанню рівня оплати праці та своєчасній виплаті зарплати, недопущення залучення до роботи працівників без належного оформлення та оплатою в «конвертах», нарахування заробітної плати працюючим менше, ніж передбачено законодавством України, Генеральною та галузевими угодами, колективними договорами. Планується співпраця і взаємодія щодо підтримки вітчизняних товаровиробників та у всілякому сприянні їхньому виходу на зовнішні ринки. Запропоновано підготувати та винести на розгляд ради у ІІ півріччі 2019 року питання про стан реалізації спільної Угоди щодо співробітництва з питань збереження трудового потенціалу області.
http://www.psv.org.ua/arts/region/view-4249.html

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: