неділя | 22 вересня 2019 | 22:15
28.05.2019

Засідання Рівненської обласної територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

Напруженим та насиченим подіями видався передостанній тиждень травня для профактивістів нашої області. Враховуючи нагальну необхідність у подальшому розвитку соціального діалогу та залучення до нього широкого громадського загалу, його безпосередні учасники – представники влади, роботодавців і профспілок вирішили провести засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з порядком денним « Про хід виконання зобов'язань взятих Сторонами в обласній Територіальній угоді за 2018 рік та 1 квартал 2019 року.» на виїзді в Радивилівському районі. До підготовки засідання поставились з усією відповідальністю, у підсумку-вщерть заповнений зал місцевої школи мистецтв профактивістами району і пропозиції від них до ухваленого Рішення з питань подальшого розвитку області та району.
Отже в роботі ради взяли участь: члени територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, голови Радивилівської райдержадміністрації і Радивилівської міської ради об'єднаної територіальної громади Олег Ващук і Микола Карапетян, голова Рівненського обласного об’єднання організацій роботодавців «Роботодавці Рівненщини» – Михайло Кривко, голови ОТГ Радивилівського району, роботодавці Радивилівської ОТГ та інші.
З вступним словом перед присутніми виступив голова Федерації профспілок Рівненської області Микола Шершун. Він назвав соціальний діалог-ефективним способом розв'язання всіх соціальних конфліктів, яким широко користуються всі розвинені країни Європи. Іх керівники,прийшовши до влади ,зазначив він, почали із заяв про перебудову. І в своїй політиці пішли цим шляхом, дотримуючись всіх попередніх домовленостей, та взятих зобов’язань. Виконуються вони владною стороною-країна процвітає. Ігнорують- виникають конфлікти, порушуються мир і спокій в країні. Франція цьому яскравий приклад.
Хочемо, щоб таких помилок не допустила наша верховна і місцева влади. Щоб починали з найголовнішого- піднесення економіки і виробництва. А це створення нових робочих місць, гідна і стабільна заробітна плата, яка може і повинна суттєво зрости за рахунок збільшення її частки у собівартості продукції і зменшення податкового тиску на виробника, посилення заходів з охорони праці, соціального захисту людини праці. Тоді і не буде масової міграції українців у пошуках високооплачуваної роботи. І молодь буде прагнути розбудовувати рідну України, а не гнути спину на чужині, і ріст ВВП досягне 7%, аби експорт перевершував імпорт, а не навпаки.
Власне, про це, тільки у цифрах, говорив у своїй інформації про виконання Угоди і Олексій Шамак, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Із взятих адміністрацією зобов’язань виконується майже 90%. І за всіма основними життєвоважливими показниками намічене певне зростання. В області створені умови для поліпшення інвестиційного клімату.За показниками росту зарплати, повернення боргів з ії виплати Рівненщина також не пасе задніх, але не є у переліку лідерів. Тобто над цими та іншими питаннями розвитку треба працювати всім сторонам соціального партнерства, використовуючи засідання ради як своєрідний дискусійний майданчик для перемовин і ухвалення рішень.
Пропозиції щодо удосконалення діяльності ТТСЄР висловив у своєму виступі від роботодавців Михайло Кривко. Він зазначив, що вже зараз у зв’язку із змінами, які відбуваються в політикумі. варто переглянути діючу Угоду і підготувати проект нової.
В інформації про виконання регіональної Угоди профспілками заступник голови ФПО Марія Рожко зазначила, що ФПО – найчисельніша громадська організація в області, яка об’єднує 20 обласних галузевих профорганізацій, 1648 первинних профспілкових організацій, загальна чисельність членів профспілок становить 117 400 членів.
Поточні питання всіх членських організацій вирішуються колегіально. В минулому році ФПО провела 14 засідань Президії, членські організацій 465, а первинні профспілкові організації 3316 зборів. Нашим найбільш ефективним інструментом співпраці з владою і роботодавцями є соціальне партнерство.
Ми діємо відповідно до укладеної обласної тристоронньої угоди з соціально-економічних питань, 10 угод з соціальними партнерами та 32 угод про співпрацю з об’єднаними територіальними громадами.
За минулий рік Президія ФПО розглянула 41 питання, важливими для нас були питання збереження діючих і створення нових первинних профспілкових організацій в ОТГ, заключення тристоронніх угод з соціально-економічних питань в ОТГ, особлива увага приділена мотивації профспілкового членства, збереження його єдності та пошуку нових шляхів посилення ефективності діяльності профспілок. Відтак, проведено VI засідання Ради та ІІІ Форум голів первинних профспілкових організацій. Крім цього розглянуті питання щодо оздоровлення дітей, відновлення санаторію «Горинь», проведення міжгалузевих спартакіад, охорони праці щодо високих тарифів на житлово-комунальні послуги, оплату газу, електроенергію.
Разом з тим, враховуючи виклики часу, зазначила Марія Рожко, для ефективного виконання своїх основних завдань, ми маємо постійно модернізувати свою діяльність, підвищувати відповідальність, впроваджувати конкретні і дієві перетворення, які будуть діяти на упередження позицій профспілок при зміні адміністративних, економічних і соціальних реформ в державі.
Учасники виїзного засідання ухвалили рішення за яким всі сторони соціального діалогу повинні активізувати роботу з підвищення ефективності та результативності соціального діалогу між владою, профспілками та організаціями роботодавців з питань формування та реалізації соціальної політики, регулювання трудових, соціально-економічних відносин. Досягти європейського рівня ведення соціального діалогу в Україні на всіх рівнях що дасть можливість пошуку прийнятних шляхів поєднання економічного і соціального прогресу, підвищення добробуту, соціальної безпеки, стабільності та справедливості в суспільстві.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: