середа | 27 травня 2020 | 11:34
11.06.2019

Засідання Вінницької обласної територіальної тристоронньої соціально-економічної ради

У приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації, в рамках засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, під керівництвом першого заступника голови ОДА Андрія Гижка відбулось чергове засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та засідання робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення. До ключових питань, розглянутих під час засідання, було включено легалізацію та середньомісячний рівень заробітної плати в області.
Під час наради Андрій Гижко акцентував увагу на відповідальності керівництва місцевого рівня стосовно вирішення питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, забезпечення легалізації заробітних плат.
Під час наради заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Квят поінформувала про результати проведеної роботи з суб’єктами господарювання та населенням, а також про співпрацю з соціальними партнерами та вжиті заходи з метою легалізації заробітної плати та забезпечення соціальних гарантій.
У січні-квітні 2019 року проведено 81 засідання обласної, районних (міських) тимчасових комісій з питань погашення заборгованості (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано звіти 293 керівників підприємств боржників. Всі керівники попереджені про персональну відповідальність щодо заборгованості із заробітної плати.
В результаті проведених заходів (з початку 2019 року) погашено заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму понад 2,0 млн. грн.
Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації здійснюється щотижневий моніторинг виплати заборгованої заробітної плати працівникам підприємств, установ, організацій регіону.
Також, одним з пріоритетних завдань органів виконавчої влади на сьогоднішній день є легалізація заробітної плати та зайнятості населення.
З початку поточного року проведено 72 засідання обласної, районних та міських робочих груп, на яких розглядались питання дотримання мінімальних гарантій, питання по недопущенню використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету.
За результатами вжитих заходів додатково легалізовано працю 1917 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить 3,2 млн. грн.
За аналогічний період 2018 року в області було виявлено 482 особи, загальна сума донарахованих податків до бюджету становила 0,8 млн. грн.
Також робочими групами проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів-господарювання та населення стосовно дотримання трудового та податкового законодавства.
У регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня доходів населення. Середньомісячна заробітна плата за січень-квітень 2019 року становила 8512 грн., приріст середньомісячної заробітної плати за січень-квітень 2019 року до відповідного періоду 2018 року складає 22%.
За рівнем середньомісячної заробітної плати область займає 10 місце серед регіонів України.
В рамках виконання Плану спільних заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення у Вінницькій області та за ініціативи Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з соціальними партнерами в навчальних закладах регіону для студентів  випускних курсів проводяться лекції на тему: «Офіційно зайнята людина – це соціально-захищена людина». Метою проведення зустрічей є те, щоб випускники при майбутньому влаштуванні на роботу чітко усвідомлювали, що отримання заробітної плати «в конверті» позбавить їх соціального пакету, гарантованого державою, зокрема: права на відпустки, оплати лікарняного в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, захисту від незаконного звільнення, пенсійного забезпечення в майбутньому, тощо.
Присутні також мали можливість заслухати звіти заступників голів районних державних адміністрацій та міських голів стосовно заборгованості з виплати заробітної плати, єдиного соціального внеску.
Про поточний стан виплати заробітних плат також поінформували керівники-боржники, арбітражні керуючі.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: