вівторок | 28 січня 2020 | 04:28
20.08.2019

14 серпня відбулося розширене засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю членів Ради обласного об’єднання організацій роботодавців.

Сторона роботодавців ініціювала розгляд питання про ситуацію, яка склалася в ТОВ “Куверт-Україна” через зловживання правом на зупинку роботи підприємства органами Державної служби з надзвичайних ситуацій. Заступник голови – виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець підкреслив, що такі дії змушують бізнес постійно шукати дієвих стратегій захисту.Кодекс цивільного захисту України (далі - КЦЗ) наділяє контролюючі органи у сфері техногенної та пожежної безпеки правом звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, зупинення проведення робіт, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, тощо. Це право широко використовується і є грізною “зброєю” з огляду на наявність механізму втілення такого зупинення у життя.
З аналізу правових норм, які містяться у п 12 ч. 1 ст. 67, ч. 2 ст. 68 КЦЗ України, вбачається, що наявність загрози саме безпосередньо життю та здоров’ю людей (а не загрози виникнення пожежі!) є обов’язковою умовою для застосування заходів реагування.
Іншою важливою умовою зас­тосування запобіжних заходів є наявність обґрунтованих підстав для застосування саме конкретного заходу реагування та його адекватність виявленим порушенням.
Найважливішою та найбільш правильнішою є тактика вжиття всіх можливих заходів щодо якнайш­видшого усунення виявлених порушень. Правильність такого підходу підтверджує і судова практика на прикладі рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.07.2019 року в справі № 300/1036/19, який визнав обраний ДНСН захід реагування таким, що не відповідає критеріям законності.
Сторони соціального діалогу області заявили про свою беззастережну підтримку і увагу щодо дотримання всіх норм техногенної, екологічної та пожежної безпеки на виробництві, вважаючи, що життя, здоров’я і безпека людини є найвищою соціальною цінністю.
Водночас, учасники засідання вважають, що дії органів ДСНС, спрямованих на заборону експлуатації будівель та зупинку виробництва на ТОВ “Куверт-Україна” є безвідповідальними і протиправними, ведуть до втрати інвестиційної привабливості та іміджу бізнесу, а таким діям контролюючих органів щодо суб’єктів господарювання має бути дана належна оцінка.
За результатами тривалої дискусії сторони соціального діалогу дійшли спільної згоди та визначили чіткі доручення для вирішення проблем.

Фотострічка: