вівторок | 25 січня 2022 | 10:29
17.10.2019

Засідання виконавчого комітету Івано-Франківської обласної тристоронньої соціально-економічної ради

З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю відбулося засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради, під час якого обговорено комплекс питань, пов’язаних з визначеними Урядом соціально-економічними показниками у проекті Держбюджету країни на 2020 рік.
На засіданні розглянуто текст Звернення щодо консолідації зусиль Сторін у боротьбі за формування оптимальної соціальної складової Державного бюджету України, за захист трудових прав працівників у новій редакції Трудового кодексу, належне забезпечення принципів гідної праці, впровадження в Україні європейських норм життя тощо.
Активну участь в діалозі взяли: Ігор Басюк – голова Ради профспілок області, Володимир Уєвич – перший заступник голови Ради профспілок області, Ярослава Ульванська – заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації - начальник управління праці, Олександра Гринів – заступник начальника управління праці департаменту - начальник відділу з питань оплати праці, соціально-трудових відносин та правового регулювання у сфері праці, Василь Скригунець – заступник голови - виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців.
Значна увага учасників була зосереджена на невідповідності основних показників державних соціальних стандартів та гарантій вимогам ані національного законодавства, ані міжнародним зобов’язанням України, також і домовленостям Сторін соціального діалогу у Генеральній угоді на 2019- 2021 роки.
За результатами тривалого обговорення та з урахуванням поданих пропозицій Сторони прийняли відповідне Звернення.
Поряд з цим, на засіданні заслухано питання про стан виплати заробітної плати в області, в результаті чого Сторони діалогу обговорили заходи, які необхідно вживати задля покращення ситуації, в тому числі – це буде складання графіків погашення боргів.
Одночасно було наголошено, що негативними тенденціями в сфері праці залишається застосування роботодавцями режиму неповного робочого часу, оформлення працівників за договорами цивільно-правового характеру або на умовах неповного робочого часу.
Також, серед учасників заходу були і голови обласних організацій профспілок працівників охорони здоров’я – Наталія Бирчак та енергетики й електротехнічної промисловості – Василь Гриньків, голова Івано-Франківської міської організації роботодавців – Володимир Тихонський.

Фотострічка: