вівторок | 25 січня 2022 | 09:05
18.10.2019

Кіровоградська обласна тристороння соціально-економічна рада готує звернення до Уряду щодо обмежень на ввезення до України вживаної сільськогосподарської техніки

NTSER

Питання захисту вітчизняних товаровиробників від "нездорової" конкуренції на рівні регіону та держави в цілому розглянули на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося за участі тимчасово виконуючої обов'язки голови облдержадміністрації Світлани Лобанової. Провів засідання голова Федерації профспілок області Максим Баланенко.
На початку засідання Світлана Лобанова підкреслила, що питання захисту вітчизняних товаровиробників від "нездорової" конкуренції, зокрема виробників сільськогосподарської техніки, є дуже актуальним для розвитку Кіровоградщини, оскільки галузь сільськогосподарського машинобудування є стратегічно важливою для економіки області.
Директор департаменту промисловості та інфраструктури ОДА Олександр Корнюша повідомив, що протягом останніх років спостерігається тенденція зниження обсягів виробництва сільськогосподарської техніки. На думку керівників провідних підприємств області, які працюють за напрямом сільськогосподарського машинобудування, вкрай негативний вплив на розвиток вітчизняного машинобудування має наявність в Україні великої кількості вживаної техніки відомих світових брендів, яка дешевша за нову. З цієї причини зменшується попит аграріїв на нову техніку місцевого виробництва.
Олександр Корнюша відзначив, що є підтримка вітчизняного товаровиробника з боку держави. Зокрема, діє державна програма компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки. Урядом визначено порядок використання коштів та затверджено програму компенсації у розмірі 25%, а для невеликих фермерських господарств у розмірі 40% вартості вітчизняної сільгосптехніки, придбаної у 2018 році. До переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів держбюджету, увійшла продукція місцевих підприємств "Ельворті", "Заводу дозуючих автоматів", ТОВ "Профі Стан", "Заводу Автоштамп", ТОВ "Олександрійська машинобудівна група". Однак цієї програми недостатньо і необхідно активізувати вжиття відповідних заходів на державному рівні.
За словами Олександра Корнюші, департамент інфраструктури та промисловості ОДА опрацював питання реалізації техніки, що була у використанні, з правоохоронними та контролюючими органами. Обласна державна адміністрація зверталася до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з пропозицією розглянути можливість внесення змін до чинного законодавства в частині посилення норм щодо ввезення до України вживаної сільськогосподарської техніки. Нині на рівні Міністерства обговорюється питання про створення робочої групи із напрацювання шляхів вирішення зазначеної проблеми.
Під час засідання було вирішено підготувати відповідне звернення до Кабінету Міністрів України і від імені обласної тристоронньої соціально-економічної ради.
На засіданні також обговорювалось питання про дії сторін соціального діалогу щодо виконання Програми зайнятості населення Кіровоградської області на 2018 — 2020 роки в частині охоплення активними програмами сприяння зайнятості зареєстрованих безробітних. З даного питання інформувала  директор обласного центру зайнятості Лілія Колесник.
Крім того, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в області Оксана Крайносвіт доповіла про запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприяння їх вирішенню та підвищення рівня правової освіти населення у взаємодії зі сторонами соціального діалогу.
За результатами засідання ради підготовлено проекти рішень з відповідними пропозиціями.

Фотострічка: