вівторок | 25 січня 2022 | 11:08
14.11.2019

На Дніпропетровщині впроваджуватимуть дуальне навчання

На Дніпропетровщині впроваджуватимуть дуальне навчання,оскільки студент, який 70% навчального часу проводить на виробництві має отримувати зарплатню. Таким є принцип дуального навчання – системи профтехосвіти, яку Україна запозичила у Німеччини. В її основі – тісна співпраця навчальних закладів та підприємств.

Нині на Дніпропетровщині успішно діють майже півтора десятки таких «дуетів». У перспективі на дуальне навчання мають перейти й інші профшколи регіону. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко під час зустрічі з керівниками Федерації організацій роботодавців області та Дніпропетровського об’єднання профспілок. 

«Маємо об’єднати зусилля задля розвитку і процвітання Дніпропетровщини. Роботодавці зацікавлені у підготовці фахівців саме тих професій, у яких є потреба на виробництві. Учні профшкіл хочуть бути упевнені, що зможуть у майбутньому працевлаштуватися за фахом. У поміч – «дуети» із підприємств та навчальних закладів», – підкреслив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

Серед підприємств, що долучилися до системи дуального навчання, – Криворізький залізорудний комбінат, КБ «Південне», Південмаш, Придніпровська залізниця, «Павлоградвугілля».

«Роботодавці зацікавлені у такій співпраці. Через масову міграцію вони відчувають голод на ринку праці, – сказав голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. – Загалом погодилися створювати «дуети» понад півтори сотні підприємств області. Проте не всі вони готові взяти на роботу студентів вже сьогодні. Дуальна система передбачає, що підприємства зазнають певних витрат на навчання. Тож необхідно продумати систему заохочення з боку влади». 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: