вівторок | 25 січня 2022 | 09:31
10.12.2019

Проведено засідання Чернівецької обласної тристоронньої соціально-економічної ради

9 грудня, у Будинку з левами проведено засідання Чернівецької обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

У рамках засідання сторони соціального діалогу – співголова Ради від сторони роботодавців, голова Федерації роботодавців Чернівецької області Микола Бузинський, співголова Ради від профспілкової сторони, голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський та заступник співголови Ради від сторони органів виконавчої влади, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віталій Савкін розглянули питання порядку денного.

Під час засідання директорка Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Анжела Дякова представила членам ради проект обласного бюджету Чернівецької області на 2020 рік.

Дохідна частина обласного бюджету складатиме 1 млрд 859 млн грн, в структурі якої власні надходження займають 32,4%, дотації з Державного бюджету України – 28%, субвенції – 39,6%.

Обсяг власних доходів загального фонду обласного бюджету становитиме 532,2 млн грн і на 96,2 млн грн (22,1%) збільшиться у порівнянні з затвердженим планом на 2019 рік. Найбільшу питому вагу в ньому, займає податок на доходи фізичних осіб – 90,6%. До спеціального фонду найбільше коштів планується отримати коштом власних надходжень бюджетних установ – це 66,9 млн грн або 97,4% від загальної суми доходів спеціального фонду.

Видатки обласного бюджету разом з кредитуванням на 2020 рік відповідають доходам і складатимуть 1 млрд 859 млн грн.

У проекті обласного бюджету також вишукана можливість передбачити бюджет розвитку в сумі 90,2 млн грн, з них 38,4 млн грн коштом передбаченої з державного бюджету субвенції на розвиток системи екстреної медичної допомоги. 

Також на засідання ради директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктор Подорожний представив проект Програми економічного і соціального розвитку Чернівецької області на 2020 рік.

Зазначений проект відповідно до Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23 березня 2000 року №1602-ІІІ та з урахуванням Стратегії сталого розвитку «Україна-2020», завдань і положень Цілей сталого розвитку тисячоліття й Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

Метою Програми є створення умов для динамічного і збалансованого розвитку області та підвищення якості життя населення.

Програма підготовлена на основі аналізу результатів економічного і соціального розвитку області за 2019 рік та визначає основні завдання та заходи соціально-економічного розвитку та прогнозні показники на 2020 рік.
Складовими проекту програми є пріоритетні напрями розвитку районів і міст, ОТГ, основні показники економічного і соціального розвитку області на 2020 рік, перелік регіональних (комплексних) програм, що діятимуть у 2020 році, перелік інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок бюджетних коштів.

Окрім того, члени ради затвердили план роботи тристоронньої соціально-економічної ради на 2020 рік. Наступне засідання планується провести у I кварталі 2020 року.

Прес-служба НТСЕР