субота | 25 березня 2023 | 15:09
07.10.2020

7 жовтня - Всесвітній День дій гідної праці!

У 2008 році з ініціативи Міжнародної конфедерації профспілок та за підтримки Міжнародної організації праці прийнято рішення про проведення 7 жовтня Всесвітнього дня дій гідної праці.

Згідно з визначенням Міжнародної Організації Праці, «гідна праця – це високопродуктивна праця, яка гарантує гідний заробіток та соціальний захист чоловіків і жінок, в умовах свободи об’єднання, відсутності дискримінації, безпеки на робочих місцях та поваги до людської гідності».

Для кожного громадянина працездатного віку, гідна праця – це стабільна легальна зайнятість на високоефективних робочих місцях, де  безпечні умови роботи, гідний рівень оплата праці, яка здійснюється своєчасно,  дотримання соціальних гарантій, визначених законодавством. А також – це дієва система соціального захисту, створена для шукачів роботи.

У цей день весь світ солідарно мобілізується на боротьбу за гідну працю.

Профспілки України з метою привернення уваги громадськості до проблем ринку праці та зайнятості в Україні, найгостріших соціально-економічних питань, щорічно 7 жовтня відзначають Всесвітній день дій гідної праці шляхом інформаційного пікетування біля Будинку Уряду, центральних органів виконавчої влади, парламенту.

Прес-служба НТСЕР