четвер | 2 лютого 2023 | 22:52
23.05.2022

Відбулося засідання Івано-Франківського координаційного комітету

NTSER

20 травня в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в рамках роботи обласної тристоронньої соціально-економічної ради відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення області.

Жваву дискусію викликало порушене профспілками області питання про ситуацію, що склалася на ПрАТ «Сегежа Оріана Україна» у зв’язку з повномасштабною агресивною війною, яку веде російська федерація проти України та Українського народу. З інформацією виступив в. о. голови Ради профспілок області Володимир Уєвич.

Акціонерами Товариства на момент його створення були ВАТ «Оріана» (власник Україна з 25 % пакету акцій) і Компанія «Сегежа Пекеджинг АБ» (власник Швеція з 75 % пакету акцій), яка у 2014 році продала свій пакет акцій  ТОВ «БМ Проект» – резиденту російської федерації.

Через війну росії, розв’язаною проти України, постановою Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 із змінами зупинено здійснення всіх видаткових операцій за рахунками резидентів країни-агресора, в тому числі ПрАТ «Сегежа Оріана Україна». За цих обставин на підприємстві запроваджено простій, а з 14 червня заплановано вивільнення всіх працівників.Ще одним з проблемних питань, що постає перед товариством, є забезпечення збереження місця роботи і середнього заробітку близько 30 мобілізованим працівникам. При цьому зазначалося, що це підприємство є одним з бюджетоформуючих підприємств Калуської територіальної громади.

З метою захисту національних інтересів України, збереження унікального виробництва, запобігання масовому вивільненню працівників, забезпечення прав і гарантій громадян України сторони соціального діалогу прийняли текст Звернення до Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки й оборони України про примусове вилучення у власність держави пакету акцій ПрАТ «Сегежа Оріана Україна», який належить ТОВ «БМ Проект» - резиденту російської федерації.

Від сторони органів влади Звернення підписала заступник голови облдержадміністрації Людмила СІРКО, від профспілкових об’єднань – в.о. голови Ради профспілок області Володимир УЄВИЧ, від об’єднань роботодавців – заступник голови обласного об’єднання організацій роботодавців Василь СКРИГУНЕЦЬ.

Окрім того, соціальні партнери підтримали ініціативу профспілок, з якою виступила  голова обласної організації профспілки працівників харчової та харчопереробної промисловості Надія БУРЛАКА, про актуальність відновлення кількох державних підприємств області, зокрема комбінату хлібопродуктів, кондитерської фабрики та котельно-зварювального заводу. З цього питання вирішено провести додаткові слухання.

Під час засідання учасники заслухали інформацію директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василя ЦИМБАЛЮКА про порядок надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Зазначеною компенсацією держави уже скористалося 80 роботодавців області.

Він також інформував про стан справ щодо створення умов виробничої діяльності для підприємств, переміщених з території України, де ведуться бойові дії та є загроза бойових дій. Зокрема, з окупованих території та тих, де ведуться бойові дії, на Прикарпаття наразі перемістилось 40 підприємств.

Керівники районних філій центру зайнятості з Тисмениці, Надвірної, Долини, Івано-Франківська, куди переміщені підприємства, розповіли про співпрацю з роботодавцями стосовно якісного і оперативного підбору працівників з числа зареєстрованих безробітних. Зараз на обліку в службі зайнятості перебуває в пошуку роботи 1900 внутрішньо переміщених осіб, з яких 310 вже працевлаштовані. Окрім того, в обласному центрі зайнятості обліковується  900 вакансій.

Прес-служба НТСЕР