неділя | 7 березня 2021 | 06:50
24.06.2015

Якість вищої освіти та підтримка вимушених переселенців - у центрі уваги тристоронньої ради Кіровоградської області

Під час  засідання Кіровоградської  обласної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 23 червня 2015 року,  було розглянуто питання про стан підготовки професійних кадрів закладами вищої освіти області.

У контексті зазначеного питання голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко нагадав, що у минулому році був прийнятий закон України «Про вищу освіту», який має важливе значення для подальшого розвитку освіти і науки у нашій державі. За словами Сергія Кузьменка, цей закон є реформаторським, адже спирається на ідею університетської автономії, як академічної, так і фінансової та організаційної. Відтепер виші самостійно вирішуватимуть більшість питань, не звертаючись за дозволами до профільного міністерства.

Серед основних новацій Закону - запровадження третього рівня вищої освіти. Окрім бакалаврського та магістерського рівнів, відтепер буде впроваджений третій рівень – доктор філософії, а це вже принципово нові вимоги до якості знань. Це означатиме, що разом із автономією та широкими правами на університети покладатиметься велика відповідальність за якість вищої освіти.

Новацій, за словами очільника області, багато, і всі вони слушні, давно чекали своєї реалізації та впровадження в освітянській галузі. Адже теперішня мережа навчальних закладів створювалася під радянську модель економіки. На переконання голови облдержадміністрації, регіональна вища освіта має реалізувати низку ключових завдань, основне з яких - забезпечити підготовку висококваліфікованих працівників, які користуватимуться попитом на регіональному ринку праці.

Цю думку також підтримав під час свого виступу голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців Павло Штутман, який відзначив, що без якісно нових, фахових спеціалістів, які вільно конкуруватимуть на ринку праці, неможлива модернізація країни. Отже саме від вишив залежатиме, чи з’являться у нас такі спеціалісти.

Обговоривши зазначене питання, обласна тристороння соціально-економічна рада вирішила проводити постійні дослідження та аналіз оцінки роботодавцями професійної підготовки випускників вищих навчальних закладів, а також сприяти підвищенню мотивації для участі молодих спеціалістів у соціально-економічному розвитку області.

Під час наради також було розглянуте питання щодо заходів, що вживаються в області стосовно тимчасово переміщених осіб.

З цього приводу Сергій Кузьменко відзначив, що допомога громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, є вкрай важливим питанням.

- Хочу зазначити, що вже рік на Кіровоградщину прибувають вимушені переселенці з Донецької та Луганської областей, де триває антитерористична операція. Наразі на території області проживає трохи більше 10 тисяч переселенців, як із Сходу країни, так і з Криму. Для вирішення проблем переселенців робиться усе можливе - надається соціальна, матеріальна та психологічна допомога, - відзначив очільник області.

З цього приводу директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров повідомив, що на сьогодні в області взято на облік 6707 сімей, до складу яких входить 10405 осіб.

Цій категорії громадян було виплачено адресної допомоги на суму 32,5 млн. грн., зокрема, за 2014 рік - 7,6 млн. грн., та за січень-червень 2015 року – 24, 9 млн. грн.

Заслухавши інформацію з цього питання обласна тристороння соціально-економічна рада рекомендувала місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування провести роботу щодо залучення додаткового житла для розміщення внутрішньо переміщених осіб, а також в межах компетенції, поліпшити взаємодію з волонтерськими, благодійними та релігійними організаціями, які опікуються вирішенням питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням переселенців щодо надання їм фінансової та матеріально-технічної допомоги.

 

 

Прес-служба НТСЕР