неділя | 7 березня 2021 | 07:44
29.07.2015

22 липня 2015 року було проведено засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради Вінниці

22 липня 2015 року, за участю членів сторін соціального діалогу, було  проведено засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на тему: «Про ефективність взаємодії сторін соціального діалогу у вирішенні  проблемних питань  своєчасності виплати заробітної плати  на підприємствах області та підтримки вітчизняного товаровиробника».

Захід відбувся під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації – Івасюка Ігоря Дмитровича.

На порядок денний були винесені такі питання:

1. «Про стан оплати праці в області та виконання завдань Президента і Уряду України щодо погашення боргів із заробітної плати»

2. Визначення шляхів реалізації Закону України «Про соціальний діалог» в області.

3. Спільна протидія головним соціально-економічним загрозам України та підтримки  вітчизняного товаровиробника.

 По-першому питанню, виступила начальник соціально-трудових відносин  Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Пасічна Лариса Миколаївна. Яка відзначила, за останні роки в області питання про стан оплати праці, неодноразово розглядались на різноманітних заходах, у тому числі засіданнях Президії професійних спілок області, робочих зустрічах з роботодавцями, колегіях облдержадміністрації. Крім того, в області     передбачено комплекс заходів та Угод, спрямованих на підвищення ефективності співпраці соціальних партнерів, правоохоронних і контролюючих органів.

У результаті проведених заходів, станом на 1 липня 2015 року, борги із виплати заробітної плати до попереднього місяця зменшились на 8,4 млн. грн. або на 37,2%, за даним показником область серед регіонів України станом на 1 липня зайняла 1 місце. Крім того,  повністю погашені зазначені  борги на державних економічно активних підприємствах, забезпечується своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Також, проведена робота сприяла росту середньомісячної заробітної плати, яка за січень-травень  поточного року порівняно з відповідним періодом минулого року зросла на 15,9% і склала  3033 грн., що на   в 2,5 раза перевищує встановлений прожитковий мінімум для працездатної особи (1218 грн.).

Однак, незважаючи на здобутки у сфері оплати праці, проблеми все ж таки існують. Традиційно за номінальним показником оплата праці в області є нижчою від середнього заробітку по Україні майже на 20 відсотків, крім того, рівень заборгованості із виплати заробітної плати залишається ще значним і становив на 01.07.2015 року - 14,2 млн. грн.

По-другому питанню, виступив голова Федерації професійних спілок у Вінницькій області Колесник Микола Павлович. Який звернув увагу, що в  Україні  поняття «соціальний діалог» з’явилось на початку нового тисячоліття,  не тільки, як процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень, а ще й, як засіб  наближення України  до соціальних і політичних стандартів Європейського Союзу,  яких прагне наша держава.

Тому, зазначив він, що на сучасному етапі соціально-економічних реформ проблема формування соціального діалогу   між виконавчою владою, роботодавцями і профспілками залишається однією  з пріоритетних.

По-третьому питанню, виступив   виконуючий директор об’єднання роботодавців Леонід Михайлович Антонюк, який оцінив стан вітчизняного товаровиробника, як загрозливий та вніс ряд пропозицій щодо виправлення даної ситуації, зокрема, для розширення експорту у країни ЄС є необхідність у створенні сертифікаційних центрів з акредитацією в Європейському Союзі, важливо зменшити частку обов'язкового продажу валютної виручки з 75% до 50% та   взяти за основу практику провідних країн світу щодо компенсації з боку держави 50% витрат за участь підприємств у міжнародних виставках.

Заслухавши та обговоривши інформації сторін соціального діалогу з ефективності співпраці у вирішенні  проблемних питань  своєчасності виплати заробітної плати  на підприємствах області та підтримки вітчизняного товаровиробника, територіальна  тристороння соціально-економічна рада вирішила  роботу сторін соціального діалогу визнати недостатньою та рекомендувала у  подальшому   сторонам соціального діалогу забезпечити взаємний обмін інформацією,  здійснювати на постійній основі моніторинг  та інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо проблемних питань  у засобах масової інформації. Наступне засідання територіальної  тристоронньої  соціально-економічної  ради  провести у ІІІ кварталі поточного року.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: