неділя | 7 березня 2021 | 07:52
18.02.2016

Івано-Франківською територіальною тристоронньою соціально-економічною радою проведено розширене засідання з нагоди відзначення 20 лютого Всесвітнього дня соціальної справедливості.

З метою привернення уваги суспільства, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та більш активного впровадження в життя заходів, спрямованих на її реалізацію як на державному, так і на місцевому рівнях, щорічно 20 лютого відзначається Всесвітній день соціальної справедливості.

З цієї нагоди 17.02.2016 року в управлінні праці департаменту соціальної політики облдержадміністрації проведено розширене засідання постійно діючої робочої групи обласної тристоронньої соціально-економічної ради.

Було підкреслено, що учасники соціального діалогу в області на засадах соціальної відповідальності і соціальної справедливості прагнуть вирішувати стратегічні завдання у таких сферах, як зайнятість, соціальний захист, соціальний діалог і трудові відносини.

Водночас, учасники заходу відзначали, що в цілому життєвий рівень населення області відчутно не поліпшився. Темпи зростання заробітної плати на підприємствах області втричі нижчі від інфляції у 2015 році, набувають поширення неоформлені трудові відносини, практика виплати “зарплати в конвертах”, де будь-який соціальний захист відсутній, в бюджетних галузях рівень оплати праці вкрай низький. Все це призводить до зниження  життєвого рівня населення області, зростання бідності та соціальної напруги в суспільстві.

Заслухавши і обговоривши інформацію сторін та учасників засідання, сторони соціального діалогу домовилися забезпечити ефективну взаємодію соціальних партнерів з метою економічного зростання та зниження соціальної напруги в суспільстві; вживати ефективних заходів щодо зменшення прихованого безробіття, тінізації економіки з метою посилення соціального захисту працюючих; забезпечити співпрацю соціальних партнерів щодо збереження трудових ресурсів області , недопущення безпідставних скорочень працівників, захисту прав працюючих у випадку приватизації чи зміни власника підприємства, а також під час процедури банкрутства; звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією вирішення на законодавчому рівні питання збільшення рівня оплати праці працівникам бюджетної сфери шляхом реалізації Єдиної тарифної сітки на основі ставки працівника першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати, прискорення введення в дію проектів законів України “Про державну службу” і “Про службу в органах місцевого самоврядування” в повному обсязі;. встановлення прожиткового мінімуму з урахуванням оновлених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, а також суми податку з доходів фізичних осіб.

Крім того, за підсумками засідання робоча група обласної тристоронньої соціально-економічної ради cхвалила текст Звернення сторін соціального діалогу до Президента, Уряду та Верховної Ради України з нагоди відзначення 20 лютого Дня соціальної справедливості та Звернення до народних депутатів України від Івано-Франківської області про підтримку змін до Кодексу законів про працю, ініційованих Федерацією роботодавців України (законопроект №4006) щодо визна­чення джерел фінансування гарантій мобілі­зо­ва­ним працівникам.

Джерело: Департамент соціальної політики Івано-Франківської ОДА