понеділок | 1 березня 2021 | 02:17
16.03.2016

Підписано Територіальну Угоду на 2016-2018 роки

14 березня 2016 року на розширеному засіданні Харківської територіальної тристоронньої соціально-економічної ради розглянуті питання «Про виконання у 2015 році Територіальної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Спільними представницькими органами сторін роботодавців та профспілок Харківської області на 2013–2015 роки (далі – Територіальна Угода)» та "Про підписання Територіальної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Спільними представницькими органами сторін роботодавців та профспілок Харківської області на 2016–2018 роки».

Кожна сторона соціального діалогу на територіальному рівні проінформувала членів ради про виконання норм та зобов’язань Територіальної Угоди у 2015 році.

Як зазначив директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю.І. Шпарага, регіональна стратегія вперше має чіткий, затверджений сесією обласної ради план реалізації, проекти якого вже здійснюються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, обласного та місцевих бюджетів, інвестиційних та грантових ресурсів, в наслідок чого індекс промислового виробництва за 2015 рік перевищив показник по Україні, вже другий рік поспіль область збирає рекордний врожай зернових та зернобобових культур. При цьому в області створено понад 25 тисяч нових робочих місць, а розмір середньомісячної заробітної плати зріс на 17,6% і досяг 3697 грн.

Область посідає лідируючі позиції серед інших регіонів України щодо забезпечення безперебійної роботи системи екстреної медичної допомоги. В області також вперше в Україні за допомогою сучасних інформаційних технологій налагоджена успішна постійна (в режимі «online») взаємодія регіональної диспетчерської екстреної медичної допомоги з диспетчерськими підрозділами Державної служби надзвичайних ситуацій та силовими структурами.

Голова спільного представницького органу сторони профспілок С.А. Тесленко акцентував увагу не тільки на роботі щодо виконання заходів Територіальної Угоди в частині забезпечення прав і гарантій членів профспілок, а й на ряді спільних зобов'язань, виконання яких не забезпечено в повному обсязі. Серед таких норм - значне падіння обсягів промислового виробництва, особливо у машинобудуванні, зменшення номінальної заробітної плати, погіршенні стану зайнятості працівників області, зростання боргів по розрахункам з працівниками та єдиному соціальному внеску.

Голова спільного представницького органу сторони роботодавців А.М. Гіршфельд зазначив, що у важких умовах, коли багато підприємств регіону втратили звичні ринки збуту, необхідно інтегруватися в європейську економіку, створити робочі місця, які будуть відповідати західним стандартам. Територіальна Угода допоможе виробити дорожню карту реформ, дозволить вирішити ті проблеми і виклики, які стоять у 2016 році.

Під текстом Територіальної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Спільними представницькими органами сторін роботодавців та профспілок Харківської області на 2016–2018 роки, який сторони напрацьовували майже 5 місяців, поставили підпис І.Л. Райнін, голова облдержадміністрації, С.А. Тесленко, голова Спільного представницького органу сторони профспілок та А.М. Гіршфельд, голова Спільного представницького органу сторону роботодавців Харківської області.

Підписуючи Територіальну угоду, С.А. Тесленко зазначив, що профспілки приймають цей документ як найважливішу складову частину конструктивного соціального діалогу. Завдяки цьому багато в чому знаходяться взаєморозуміння та консенсус між соціальними партнерами.

«Сьогодні в державі багато проблем, але на рівні області нам вдалося врегулювати спірні питання, і ми, одними з перших в Україні, підписуємо Територіальну угоду на новий термін. Від нашої спільної роботи залежить досягнення позитивних змін, мир і злагоду в суспільстві.

Дуже важливо, щоб цей документ знайшов конкретизацію в колективних договорах всіх без винятку підприємств, організацій і установ. І в цій роботі повинен знайти своє місце кожен керівник органу влади, підприємства, трудовий колектив і профспілкова організація» - відмітив С.А. Тесленко.

Джерело: ФПУ