понеділок | 1 березня 2021 | 03:00
31.03.2016

У СУМАХ РЕГІОНАЛЬНУ УГОДУ ПРОЛОНГОВАНО ЩЕ НА РІК

Таке рішення було ухвалено на черговому засіданні Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулося 30 березня.

Сьогоднішнє засідання Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради, відповідно до положення, пройшло під головуванням співголови Ради від сторони роботодавців Володимира Кононенка, генерального директора Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон».

Про хід виконання у 2015 році стороною органів влади Регіональної угоди між Сумською обласною державною адміністрацією, Сумською обласною організацією роботодавців «Сумський регіон» та обласною радою профспілок поінформував директор Департаменту соціального захисту населення Михайло Дубровський. У своєму виступі він зазначив, що до Регіональної угоди включено 8 розділів або 178 зобов’язань усіх сторін, з них 68 – відносяться до компетенції органів влади. Пункти усіх розділів Угоди зобов’язання в цілому виконуються, що забезпечило позитивну динаміку більшості показників соціально-економічного розвитку регіону. Так, індекс промислової продукції за 2015 рік, у порівнянні з 2014 роком, склав 98,3 %.

Підприємствами промисловості за 2015 рік реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 32,5 млрд. гривень, що на 28,8 % більше у порівнянні з 2014 роком.

Складна економічна та політична ситуація в країні негативно вплинула на стан ринку праці регіону, що призвело до закриття або зупинення неконкурентоспроможних підприємств, вивільнення зайнятих на них працівників, зменшення кількості новостворених робочих місць.

Про погіршення ситуації на ринку праці свідчить кількість зайнятого населення у віці 15-70 років, яка зменшилася у порівнянні з 2014 роком на
21 тис. осіб, і склала 471,4 тис. осіб (на останню звітну дату – 01.10.2015).

В області забезпечено стійку тенденцію щодо щорічного зростання грошових доходів населення. За підсумками січня 2016 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по відношенню до 2015 року зросла на 614 гривень, або на 21,6 %, і склала 3455 гривень.

Сумська область 2015 рік закінчила з високим рівнем заборгованості із заробітної плати.

Так, на 01 січня 2016 року борг із виплати заробітної плати обліковувався у 59 суб'єктів господарювання на загальну суму
84,9 млн. гривень, що на 13 млн. гривень більше по відношенню до початку року.

Найбільшу заборгованість із заробітної плати серед підприємств-банкрутів мають ВАТ «SELMI» в сумі 24,2 млн. гривень (30,6 % загального боргу області) та ПАТ «Центролит» в сумі 10 млн. гривень (12,6 % загального боргу).

Найбільше боргу серед економічно активних установ перед працівниками має ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» – 22,4 млн. гривень (61 % заборгованості економічно активних підприємств, або 28,3 % загального боргу області).

Олександр Марченко, перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Олександр Марченко, співголова Ради,  наголосив на необхідності конструктивної співпраці влади та керівництва машинобудівного підприємства для вирішення проблем, що виникають на виробництві. Він наголосив, що потрібно нарешті закрити питання підприємств-банкрутів, де борги обліковуються десятиліттями. Стосовно ВАТ «SELMI» посадовець запропонував Сумському міському голові розглянути питання залучати кошти бюджету обласного центру для інвестування підприємства, з метою у подальшому створення бізнес-центру на базі підприємства. Учасники засідання одноголосно підтримали пропозицію направити відповідне звернення до очільника територіальної громади міста Суми.

На засіданні заслухано звіти керівників цих найбільших підприємств-боржників. По кожній ситуації з порушення трудового законодавства щодо своєчасності виплати заробітної плати прийняті відповідні доручення. Встановлено контроль за їх виконанням.

Звітували про виконання Регіональної угоди стороною профспілок Тетяна Євдокимова, голова Сумської обласної ради профспілок; стороною роботодаців – Володимир Кононенко, генеральний директор Сумської обласної організації роботодавців «Сумський регіон».

Заслухавши і обговоривши питання порядку денного сторони соціального діалогу домовилися не проводити  у 2016 році  обласний конкурс «Кращий колективний договір» у зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в державі.

Дійшли згоди та ухвалили рішення пролонгувати на 2016 рік дію Регіональної угоди до укладання Генеральної угоди на новий термін.

Насамкінець учасники засідання затвердили план роботи Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради на 2016 рік.

Cумська ТТСЕР