понеділок | 21 травня 2018 | 06:10
17.06.2017

Висвітлюємо основні події та доповіді 106-ої сесії Міжнародної конференції праці

NTSER

Президент Європейського Соціального та Економічного Комітету (ЄСЕК) Джорджес Дассіс на 106-й сесії Міжнародної конференції праці висловився на підтримку екологічно-орієнтованої економіки

       Міжнародна організація праці (МОП) проводить свою щорічну конференцію в Женеві 5-16 червня 2017. Представники працівників, роботодавці і урядові делегати з 187 держав-членів МОП працювали над вирішенням широкого кола питань, в тому числі щодо трудової міграції, охорони праці та здоров'я, зміни клімату і прав жінок у сфері праці. За словами президента Європейського Соціального та Економічного Комітету (ЄСЕК) Джорджеса Дассіса, майбутнє сфери праці та перехід до екологічно-орієнтованої економіки (зеленої економіки) повинні бути спроектовані таким чином, щоб зменшити нерівність, бідність і злидні на нашій планеті.

“Гідна оплата і професійна підготовка повинні бути надані всім тим, хто буде залежати від негативних наслідків переходу до зеленої економіки, з метою підвищення їх працевлаштування в зеленій промисловості. Таким чином, залучення соціальних партнерів та організацій громадянського суспільства є абсолютно необхідним”, - підкреслив у своєму виступі Джорджес Дассіс на 106-й сесії Міжнародної конференції праці. У висновку, президент ЄСЕК зазначив, що ігнорування проблеми зміни клімату неминуче зашкодить економічному зростанню. Ми повинні діяти таким чином, щоб в процесі переходу до зеленої економіки, працівники, зайняті в традиційних галузях не стали безробітними і не опинилися на межі бідності та злиднів. У зв'язку з цим, за словами президента ЄСЕК, необхідно розробити комплексний і узгоджений ряд політичних заходів, для підтримки більш екологічно чистих продуктів і послуг, які, в свою чергу, сприяють розвитку нових видів зайнятості і технологічних інновацій.

Саміт щодо питань у сфері праці: краще майбутнє для працюючих жінок  

     Унікальний Саміт зібрав трьох жінок Президентів та інших ключових учасників, з метою підтримати працюючих жінок.

“Оскільки ми працюємо заради нашого майбутнього і у сфері праці відбуваються значні перетворення, на сьогоднішній день є важливим відповідальність за те, щоб краще майбутнє для жінок і чоловіків дійсно настало”, - сказав Генеральний директор МОП Гай Райдер у своєму вступному слові. Крім того, було зазначено, відповідно до доповіді МОП “Світова зайнятість та соціальна динаміка: тенденції для жінок 2017”, що скорочення гендерної нерівності на 25 % до 2025 року може принести 5,8 трлн. дол. в світову економіку та сприятиме збільшенню податкових надходжень.

Три жінки Президенти

Президент Мальти, Марі-Луіз Колейро Прека, приєдналася до слів Голови МОП та закликала світову спільноту вжити термінових заходів щодо забезпечення гендерної рівності. Інший видатний гість, Президент Непалу Бідх’я Деві Хандарі, закликала розширити права і можливості жінок, з метою сприяти забезпеченню рівного, справедливого і мирного суспільства.

“Суспільство не може триматися на хиткому ґрунті дискримінації і нерівності. Дискримінація по відношенню до жінок повинна бути зупинена і, щоб досягти цієї мети, ми повинні прикласти значних зусиль”, - сказала президент Бідх’я Деві Хандарі.

Перша жінка-Президент Маврикію Гуріб-Факім, закликала африканські держави усунути гендерну нерівність і розширити права і можливості жінок задля підвищення потенціалу розвитку континенту за допомогою інноваційної політики, що сприяє інтеграції жінок у трудові ресурси.

Доповідь Міжнародної організації праці, створена, на основі опитувань 142 країн і територій, показує, що жінки хочуть мати добре оплачувану роботу, але зберігається значний розрив між сподіваннями жінок і реальністю ринку праці.

Зауваження трьох Президентів обговорювалися Групою високого рівня. Зокрема, були розглянуті основні проблеми, з якими стикаються жінки при отриманні гідної роботи та що потрібно зробити задля подолання таких перешкод. До Групи входять представники урядів і громадянського суспільства з боку держав-членів МОП.

 

Міжнародна конференція праці прийняла новий значимий стандарт, Рекомендацію з питань зайнятості та гідної праці заради миру та стабільності

Міжнародна конференція праці прийняла новий значимий стандарт, Рекомендацію з питань зайнятості та гідної праці заради миру та стабільності, 2017 (№ 205), який оновлює вказівки попередньої Рекомендації МОП, прийнятої в 1944 році, з метою надати відповіді щодо сучасних кризових ситуацій, що виникають в результаті конфліктів та стихійних лих.

Новий стандарт забезпечує унікальну нормативну базу, яка фокусується на відповідних заходах у сфері праці щодо запобігання і реагування на руйнівні наслідки конфліктів в економіці та суспільстві, звертаючи особливу увагу на вразливі групи населення, такі як діти, молодь, жінки і переселенці.

Конференція також прийняла резолюцію, в якій міститься прохання до Генерального директора МОП відіграти провідну роль у зміцненні партнерських відносин на міжнародному рівні для підтримки нового стандарту. За словами генерального директора МОП Гайя Райдера, ухвалення нової Рекомендації з питань зайнятості та гідної праці заради миру та стабільності є дуже важливим на різних рівнях.

 

 

Інформація з сайтів  Європейського Соціально-Економічного Комітету та Міжнародної організації праці (переклад неофіційний).

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: