середа | 11 грудня 2019 | 17:48
28.06.2017

Європейський соціально-економічний Комітет вимагає довгострокового плану дій щодо соціальної економіки на 2018 рік

NTSER

Європейський день Підприємств Соціальної Економіки зібрав представників соціальної економіки та політиків, щоб створити синергію та вивчити необхідні заходи.

Під час Європейського дня Підприємств Соціальної Економіки (ПСЕ) в Європейському економічному та соціальному Комітеті (ЄЕСК) більше 130 представників соціальної економіки закликали політиків розширити свої зусилля, щоб сприяти розвитку соціальної економіки.

У своєму вступному слові Віце-прем'єр-міністр Євросоюзу Майкл Сміт зазначив: “Підприємства соціальної економіки мають вирішальне значення не лише тому, що вони сприяють соціальній інтеграції, територіальній єдності та новим економічним моделям, а також тому, що вони відіграють певну роль у формуванні майбутнього Європи”.

Він також закликав cтворити довгострокову дорожню карту для соціальної економіки та зробити її реальною частиною робочої програми Комісії на 2018 рік.

“Європа має шанс переосмислити себе, і ми повинні сприяти розвитку соціальної економіки, щоб вирішити три основні проблеми: клімат, цифрова революція та соціальні проблеми”, - заявив Ніколя Шміт, Міністр праці, зайнятості, соціальної та солідарної економіки, Люксембург. Європейський економічний і соціальний Комітет уже більше 10 років працює над соціальною економікою та створює синергію з інституціями ЄС задля сприяння цій програмі, пояснив Олівер Ропке, президент Постійної дослідницької групи щодо ПСЕ.

В ході заходу були представлені тематичні дослідження інноваційних та успішних європейських соціальних компаній:

PermaFunghi (Брюссель), міський проект з вирощування грибів з кавових напоїв, створюючи стабільні робочі місця для людей з низьким рівнем кваліфікації.

Solidarity Salt (Греція), проект щодо розширення можливостей жінок-біженців та розвитку місцевої економіки. Вишукана морська сіль витягується з солоних озер Греції і упаковується в сумки ручної роботи.

6zero1 (Люксембург), соціально-економічне підприємство, інкубатор, який підтримує підприємців шляхом навчання, фінансування та консультацій, допомагаючи розвинути економічно вигідну діяльність.

Ці історії успіху надихнули провести семінари, в ході яких учасники обговорили потенціал країн, що розвиваються, для розробки нових економічних моделей, сприяння інтеграції мігрантів та зміцнення територіальної єдності. Учасники висвітлили позитивну роль країн з перехідною економікою, спрямовані на залучення людей до прибутку, створення більш згуртованого суспільства, забезпечення інновацій та розширення можливостей громадян.

Вони погодились, що політики мають відігравати важливу роль у створенні сприятливих умов для процвітання соціальної економіки та створити європейську правову базу для Підприємств Соціальної Економіки, зміцнити партнерство між державним та приватним секторами та забезпечити більший та легший доступ до фінансування.

Інформація з сайту Європейського соціально-економічного комітету (неофіційний переклад).

 

Прес-служба НТСЕР