субота | 25 березня 2023 | 15:34
15.09.2017

Керівник МОП закликає до створення світової коаліції з питань безпеки та гігієни праці

NTSER

Під час церемонії відкриття XXI Світового конгресу з питань безпеки та гігієни праці, який пройшов у Сінгапурі (3500 учасників), Генеральний директор Міжнародної організації праці (МОП) Гай Райдер поінформував, що витрати на охорону, безпеку та гігієну праці приблизно дорівнюють загальному ВВП 130 найбідніших країн світу (Сінгапур, новини МОП).

Оцінка економічної вартості виробничого травматизму та захворювань, пов'язаних із роботою, складають 3,94% світового ВВП на рік, або 2,99 трлн. дол. сша.

У житті людей це означає, що 2,78 мільйони працівників продовжують помирати щорічно від травм та хвороб, отриманих на виробництві, з них 2,4 мільйони таких смертей сталися від захворювань, пов'язаних з умовами праці.

Наведені цифри демонструють, що існуючи витрати нездатні належним чином вирішувати старі та нові проблеми, пов'язані з охороною праці, а також проблеми сталого розвитку.

Також Гай Райдер підтримав пропозицію Міністра праці Фінляндії Піркко Маттіла щодо створення коаліції з ключовими партнерами у вирішенні нагальних проблем з питань безпеки та гігієни праці та повідомив, що МОП готова взяти участь у створенні такої коаліції.

Під час чотириденного Конгресу, у ході симпозіумів та технічних сесій обговорювались питання щодо необхідності отримання достовірних даних про охорону праці, підвищення безпеки та гігієни праці, створення механізмів обміну даними, знаннями та досвідом в галузі охорони здоров'я на глобальному рівні, а також сприяння активному стратегічному забезпеченню безпеки праці та охорони здоров'я на національних рівнях. Одним із шляхів вирішення цих проблем є залучення молоді всього світу.

Молодість та охорона здоров'я стали ключовими темами на ХХІ Світовому конгресі та головними у програмі МОП ,,Запобігання безпеки на виробництві та охорона здоров'я.

,,Сорок мільйонів молодих людей вийшли на ринок праці цього року, і вони є найбільш освітченим поколінням, яких колись бачив світ. Ми повинні скористатися перевагами цього демографічного дивіденду та розкрити потенціал та творчість цих молодих людей, - сказав Генеральний директор МОП.

У рамках проекту МОП SafeYouth@Work близько 125 молодих людей з більш ніж 29 країн взяли участь у Конгресі молоді паралельно з Всесвітнім конгресом. Конгрес SafeYouth@Work прагне створити службу молодих людей з охорони праці для вирішення важливих проблем, пов'язаних із безпекою та здоров'ям на робочих місцях, з якими стикаються молоді працівники.

Інформація з сайту МОП (неофіційний переклад).

http://www.ilo.org/global/about-the-ilo/newsroom/news/WCMS_573118/lang--en/index.htm

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: