неділя | 22 вересня 2019 | 22:02
23.11.2017

Відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Актуальні питання розвитку соціально-трудових відносин в Україні»

NTSER

21 листопада 2017 рокувідбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему: «Актуальні питання розвитку соціально-трудових відносин в Україні».

У заході взяли участь представники: влади, профспілок та роботодавців області; відділень Національної служби посередництва і примирення в Харківській, Кіровоградській та Полтавській областях; Головного управління Держпраці у Харківській області; Харківського обласного центру зайнятості; керівники та профспілкові лідери підприємств Харківської та Луганської областей; науковці та викладачі Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця та інші зацікавлені особи.

У ході роботи круглого столу детально обговорені проблеми та питання соціально-трудових відносин в Україні, актуальні напрями соціологічних досліджень розвитку соціально-трудових відносин в Україні та питання врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів).

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління праці та зайнятості Печура Тетяна Миколаївна у своєму виступі  відмітила, що за останніми статистичними даними, станом на 31.12.2016 року, кількість працівників, охоплених колективними договорами, зросла на 2,5 відсотки та становить 84,1% до облікової чисельності штатних працівників порівняно з минулим періодом.

Начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області Лайков Сергій Миколайович зазначив, що  з моменту створення відділенням забезпечено сприяння врегулюванню 83 офіційно зареєстрованих колективних трудових спорів на виробничому рівні, в ході яких найманими працівниками було висунуто 249 вимог.

Учасники круглого столу підкреслили роль соціального діалогу як необхідної умови європейської інтеграції України та важливого інструменту забезпечення паритетного узгодження балансу інтересів між суб'єктами соціально-трудових відносин, передумови досягнення нових стандартів громадянського суспільства. По закінченні доповідей пройшло жваве та зацікавлене обговорення піднятих в ході круглого столу питань, виступаючі наголосили на необхідності забезпечити подальшу консолідацію зусиль органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднань роботодавців та профспілок у вирішенні проблемних питань розвитку соціально-трудових відносин, врегулюванні конфліктних ситуацій та колективних трудових спорів на підприємствах.

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка: