неділя | 22 вересня 2019 | 21:56
13.12.2017

Програма МОП, спрямована на підвищення продуктивності праці на малих та середніх підприємствах до 50%, переходить до третього етапу

NTSER

4 грудня 2017 року Міжнародна організація праці (МОП), спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, спільно з Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарії та Норвезькою агенцією з розвитку співробітництва офіційно запустили ІІІ етап Програми ,,Забезпечення стійкості конкурентоспроможних та відповідальних підприємств” (далі - Програма).
Щоб поділитися із компаніями згаданою Програмою, МОП під час I та II етапу допомагала державним установам, організаторам навчання, галузевим асоціаціям та профспілкам країн з перехідною економікою в Африці, Азії та Латинській Америці, з метою втілити методологію в національні стратегії розвитку підприємств. Тепер, на III етапі, акцент буде зроблено на розвитку інноваційних партнерських відносин з міжнародними компаніями, провідними замовниками та консорціумами брендів, щоб сприяти інтеграції Програми в стратегію розвитку відносин з постачальниками. На сьогоднішній день успішно реалізовані пілотні програми з Inditex, Adidas та Ethical Trading Initiative (ETI). Врешті-решт, МОП прагне нарощувати потенціал організаторів навчання, щоб забезпечити незалежне вивчення Програми.
Протягом перших двох етапів, Програма була представлена більш ніж 1400 компаніям у 15 країнах, на користь більше ніж 300 000 співробітників.
По завершенню II етапу відбулося покращення діяльності підприємств в рамках підвищення продуктивності праці на 50%, зниження дефектів продуктів на 64%, зниження витрат на 48%, скорочення аварій на роботі на 29%, а також прогулів на 22% на підприємствах, які брали участь в одному або декількох модулях тренінгу Програми.
Зосереджуючись на розвитку спільних робочих відносин, п'ять навчальних модулів Програми включають: співробітництво на робочому місці, управління якістю, чисте виробництво, управління людськими ресурсами, охорона праці та здоров’я. Кожен модуль включає дводенний тренінг для керівників і працівників у класі, після чого проводяться консультації на місцях з галузевими експертами, які допомагають проводити навчання на робочому місці.
З моменту заснування у 2009 році основною метою світової програми було підтримати реалізацію практичних тренінгів Програми ,,Забезпечення стійкості конкурентоспроможних та відповідальних підприємств” на малих та середніх підприємствах. Програма демонструє найкращі міжнародні практики в галузі виробництва та обслуговування, допомагає малим та середнім підприємствам брати участь у ланцюжках постачань, а також є бізнес-моделлю гідної праці, яка одночасно поліпшує умови праці та продуктивність.

Прес-служба НТСЕР