понеділок | 18 березня 2019 | 23:59
07.02.2018

Опитування європейських економістів демонструє значний гендерний дисбаланс у поглядах щодо вирішення економічних питань

NTSER

Двоє американських вчених Енн Марі Мей і Мері МакГарві з університету Небраска-Лінкольн та Девід Куцера, експерт МОП, підготували доповідь щодо поглядів чоловіків-економістів та жінок-економістів у вирішенні економічних питань.
За даними дослідження, проведеного на основі опитування жінок та чоловіків, які працюють у сфері економіки в країнах ЄС, виявилося, що вони мають різні погляди щодо основних принципів та методів, а також політики стосовно економічної сфери, зокрема, таких питань як політика жорсткої економії, регулювання фінансових операцій з високим ризиком, відновлювана енергія, гідророзрив, буріння в Арктиці та генетично модифіковані культури.
,,Ці результати є важливими, оскільки вони демонструють важливість включення жінок і чоловіків в процес обговорення та розвитку економічної політики”, - зауважив Девід Куцера, представник МОП, один із авторів дослідження ,,Гендер та європейська економічна політика: Огляд поглядів європейських економістів на сучасну економічну політику”.
Дослідження демонструє, що жінки-економісти в Європейському Союзі акцентують увагу на політиці захисту навколишнього середовища, в той час як їхні колеги-чоловіки зосереджують увагу на впливі держави на ринкові відносини. Наприклад, жінки-економісти частіше, ніж чоловіки, не погоджуються з тим, що заходи, спрямовані на посилений захист зайнятості, послаблюють економічне зростання і, скоріше, погоджуються з тим, що Європейський Союз повинен продовжувати заборону на посадку генетично модифікованих культур.
У дослідженні також з’ясовується, що в середньому, жінки-економісти в ЄС вважають, що чоловіки мають більше можливостей, ніж жінки на ринку праці та у вищих навчальних закладах. Найбільша відмінність поглядів з цього питання полягає у рівності можливостей для жінок в академічних колах. Опитані чоловіки-економісти частіше думали, що можливості чоловіків та жінок рівні і навіть більші для жінок, в той час як опитані жінки-економісти, частіше вважали, що можливості для чоловіків все ж переважають над жінками.
У дослідженні розглядаються питання, яким було присвячене і попереднє дослідження економістів у Сполучених Штатах Америки. Незважаючи на схожість результатів двох досліджень, існують все ж відмінності. У США, економісти-чоловіки та жінки більше погоджуються один з одним, коли мова йде про основні концепції та методи. Обидва дослідження визначають гендерні розбіжності у поглядах щодо впливу Уряду на ринкові відносини.
Дослідження в ЄС та США дійшли однакового висновку: уявлення про можливості працевлаштування чоловіків та жінок у сфері вищої освіти та на ринку праці в цілому дуже різняться за статтю. Як у ЄС, так і в США економісти-чоловіки відповіли, що можливості щодо чоловіків і жінок є рівними, в той час як жінки-економісти мали протилежну точку зору.
Ці результати надають цінну інформацію щодо можливого впливу мінливої демографічної ситуації на професію економіста. Працюючи у сфері економіки у більшій кількості, жінки будуть представляти різні погляди щодо економічної політики та розширювати спектр можливих рішень. ,,Демографічна еволюція економіки збільшить присутність жінок на місцях. Наші дослідження показують, що економічна політика буде змінена”, - говорить Енн Марі Мей, провідний автор дослідження.
Це дослідження є першим систематичним аналізом розбіжностей у поглядах між європейськими чоловіками-економістами та жінками. Автори доповіді провели опитування серед економістів та університетів у 18 країнах Європейського Союзу.

Прес-служба НТСЕР