середа | 20 лютого 2019 | 14:01
11.05.2018

Мінімальна заробітна плата продовжує зростати в Європі

NTSER

Підвищення рівня мінімальної заробітної плати у Європі розпочалося з 2010 року, причому найвищий рівень зростання спостерігається у країнах, які мали найменшу мінімальну заробітну плату. Проте, великий розрив залишається серед працівників із найменшою заробітною платою в Болгарії (країні з найнижчою встановленою мінімальною заробітною платою), які заробляють лише одну восьму від заробітної плати працівників з мінімальною заробітною платою в Люксембурзі (який має найвищий показник).
Звіт, підготовлений Європейським фондом з покращення умов життя та праці щодо встановлення мінімальної заробітної плати (2018) містить інформацію про мінімальний рівень заробітної плати, який не обмежується певними галузями, професіями чи групами працівників. Звіт має за мету відповісти на ряд ключових питань щодо охоплення та впливу мінімальної заробітної плати в Європі; в тому числі щодо визначення мінімальної заробітної плати, встановлення мінімальної заробітної плати у відповідності до середньої та медіанної заробітної плати. Також, у звіті аналізуються дискусії, що ведуться в Європі стосовно мінімальної заробітної плати.
Протягом 2017 року мінімальна заробітна плата зросла в більшості країн ЄС, які мають загальноприйняту мінімальну заробітну плату. Зважаючи на те, що найбільше зростання спостерігається в країнах з найменшою мінімальною заробітною платою,  все ж розрив залишається значним. Найвища встановлена мінімальна заробітна плата спостерігалася в Люксембурзі та досягла майже 2000 євро на місяць. Болгарія має найменший показник, що становить 260,80 євро на місяць  та, який відстає від країни з другим найнижчим показником, Румунії, де працівники отримують мінімальну заробітну плату у розмірі 407,30 євро на місяць.
Мінімальна заробітна плата залишається суперечливою темою обговорень. Обов’язкове встановлення мінімального розміру оплати праці не шкодить працевлаштуванню, якщо це скорочує розрив між реальною заробітною платою та продуктивністю працівника. Такий чинник може навіть сприяти залученню людей до ринку праці, які в іншому випадку залишаться неактивними. Але існують також сумніви щодо впливу високої мінімальної заробітної плати на продуктивність праці. Якщо мінімальна заробітна плата є занадто високою, то існує ризик невідповідності продуктивності праці до її рівня.

 Інформація з сайту Європейського фонду з покращення умов життя та праці (неофіційний переклад).

Прес-служба НТСЕР