вівторок | 21 січня 2020 | 02:57
25.05.2018

24 травня 2018 року у приміщенні готельного комплексу ,,Русь” було проведено тристоронній семінар

NTSER

24 травня 2018 року у приміщенні готельного комплексу ,,Русь” було проведено тристоронній семінар з питань валідації Національного профілю з безпеки та гігієни праці і представлення результатів аналізу відповідності національного законодавства ряду директив ЄС з безпеки та гігієни праці та трудових відносин.
Аналіз відповідності національного законодавства директивам ЄСз безпеки та гігієни праці та трудових відносин підготовлено в рамках проекту ,,Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці”, який впроваджується в Україні у 2017-2019 рр. Міжнародною організацією праці за фінансування Європейського Союзу.
Реалізація зазначеного проекту є внеском у покращення в Україні умов праці і скорочення масштабів незадекларованої праці шляхом удосконалення національного законодавства та підвищення ефективності і результативності інспекції праці.
Участь у зазначеному заході взяли представники Міжнародної організації праці, центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, профспілок, науковці та експерти у сфері охорони та гігієни праці, а також представники секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради.
Під час семінару був представлений Національний профіль з безпеки та гігієни праці, розроблений Міжнародною організацією праці, з метою опису й аналізу поточного стану безпеки та гігієни праці в Україні. Зазначений профіль був затверджений тристоронніми партнерами та у подальшій роботі буде використаний задля виявлення прогалин у існуючій правовій базі з безпеки та гігієни праці та визначення пріоритетних питань, що будуть включені у Національну програму з безпеки та гігієни праці.
У ході заходу експертами були озвучені можливі шляхи удосконалення існуючих підходів до питань безпеки та гігієни праці і надані відповідні рекомендації, впровадження яких може поліпшити ситуацію та сприяти адаптації національного трудового законодавства до міжнародних та європейських трудових норм і передової практики з безпеки та гігієни праці, трудових відносин та інспекції праці.
Висловлені учасниками пропозиції і рекомендації будуть враховані при розробленні ,,Білої книги” щодо реформ законодавства з безпеки та гігієни праці і трудових відносин, підготовка якої запланована в рамках Проекту ЄС-МОП на 2018 рік.

Прес-служба НТСЕР