субота | 24 серпня 2019 | 12:54
30.10.2018

Затвердження остаточного проекту звіту з аналізу поточного стану системи безпеки та гігієни праці і гірничодобувній та вугільній промисловості України

NTSER

30 жовтня 2018 року у приміщенні Готельного комплексу “Президент-Готель” Міжнародною організацією праці було проведено нараду, присвячену затвердженню остаточного проекту звіту з аналізу поточного стану системи безпеки та гігієни праці в гірничодобувній та вугільній промисловості України.
Участь у заході взяли представники Міжнародної організації праці сторони органів виконавчої влади, профспілок, секретаріату Національної ради, а також експерти.
Згаданий заключний звіт підготовлено Кенічі Хіросе, провідним спеціалістом з питань соціального захисту Групи технічної підтримки гідної праці та Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи (Будапешт), в рамках проекту МОП-Канада ,,Поліпшення стану безпеки та гігієни праці (БГП) у гірничодобувній промисловості України” на основі матеріалів, наданих соціальними партнерами. Його метою є представлення комплексного огляду поточної ситуації з БГП у гірничодобувній галузі та вугільній промисловості в Україні, оцінка прогалин у національній системі з БГП та визначення пріоритетних сфер для національної політики та програм з БГП.
Під час наради експерт Кенічі Хіросе виступив із презентацією щодо актуальних проблем безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості в Україні, зокрема, зупинившись на питанні стосовно кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком на вугільних шахтах України у розрізі причин; викликів, які постають перед гірничодобувною промисловістю України; модернізації політики у сфері БГП; гармонізації національного законодавства у сфері БГП з Конвенціями МОП та Директивами ЄС.
Разом із тим, учасниками заходу були обговорені питання щодо проведення інспекцій у шахтах, Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року, довгострокової програми з БГП для вугільної та гірничодобувної промисловості, а також Концепції реформування системи управління охороною праці.
За результатами проведеного обговорення, соціальними партнерами було затверджено остаточний проект звіту, який у подальшому служитиме корисним посиланням для національних органів влади, експертів та соціальних партнерів України у їхніх зусиллях щодо підвищення рівня безпеки та гігієни праці  у гірничодобувній та вугільній промисловості.

Прес-служба НТСЕР