п'ятниця | 6 грудня 2019 | 06:24
12.11.2018

Семінар з питань державно-приватного партнерства

NTSER

8 листопада 2018 року за підтримки Європейського фонду освіти та Міністерства освіти і науки України було проведено семінар з питань державно-приватного партнерства.
Участь у заході взяли представники Міністерства освіти і науки України, роботодавців, навчальних закладів, секретаріату Національної ради, а також міжнародні експерти.
Під час заходу міжнародними експертами були представлені попередні результати загального дослідження, проведеного Європейським фондом освіти, за сприяння свого підрядника PPMI, з метою виявлення типів і моделей державно-приватного партнерства у сфері розвитку навичок у професійно-технічній освіті, а також були підсумовані цілі дослідження,  представлені його методологія та огляд міжнародного досвіду.
В дослідженні порівнюються досвід і моделі держано-приватного партнерства у країнах з давніми традиціями такого партнерства та в чотирьох країнах-партнерах Європейського фонду освіти, які перебувають в процесі розробки оптимальних моделей співпраці. Європейський фонд освіти в цьому дослідженні також вивчає характеристики державно-приватного партнерства як формалізованих механізмів розподілу витрат та ризиків у сфері освіти та навчання – сфері, в якій переважають суспільні інтереси та соціальні цілі.
Разом із тим, в ході семінару були проаналізовані передові практичні приклади державно-приватного партнерства в Україні, обговорені відгуки про переваги, недоліки  та обмеження такого партнерства, представлені результати опитування українських закладів професійно-технічної освіти про їх участь в державно-приватному партнерстві, а також обговорена важливість результатів у контексті розвитку державно-приватного партнерства та реформування професійно-технічної освіти в Україні.
Окрім того, учасниками семінару було обговорено результати дослідження, зокрема щодо потенціалу державно-приватного партнерства з розвитку навичок в українському контексті, а також питання щодо використання результатів даного дослідження з точки зору уряду, роботодавців, профспілок, експертів та інших зацікавлених сторін.

Прес-служба НТСЕР