неділя | 22 вересня 2019 | 21:58
22.05.2019

Круглий стіл ,,Проблеми ґендерного насильства та процес встановлення стандартів у сфері боротьби з насильством та домаганнями у світі праці в Україні”

NTSER

22 травня 2019 року Міжнародною організацією праці було проведено круглий стіл на тему ,,Проблеми ґендерного насильства та процес встановлення стандартів у сфері боротьби з насильством та домаганнями у світі праці в Україні”.
Участь у заході взяли представники Міжнародної організації праці, Міністерства соціальної політики України, сторони профспілок, роботодавців, секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, а також  Урядова уповноважена  з питань гендерної рівності.
Даний круглий стіл відбувся в рамках реалізації  проекту Міжнародної організації праці ,,Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної зарплати та рівного винагородження” та спрямований на подолання ґендерного розриву в оплаті праці та встановлення рівного винагородження чоловіків та жінок.
Під час заходу наголосили на актуальності гендерного питання, оскільки ґендерно-обумовлена дискримінація становить серйозну загрозу для реалізації основоположних прав людини та може стати вагомим стримуючим фактором на шляху до демократизації суспільства.
Разом із тим, Маріко Оучі, старший спеціаліст Міжнародної організації праці з питань умов праці та гендерної рівності, презентувала доповідь з ґендерної проблематики ,,Квантовий стрибок до ґендерної рівності – за краще майбутнє праці для всіх”, яка була підготовлена до сторіччя Міжнародної організації праці. Представниця МОП зазначила ключові ґендерні розриви та перешкоди для гідної праці жінок, структурні бар’єри, включаючи неоплачувану роботу з догляду, яка формує характер і ступінь залучення жінок до оплачуваної роботи, а також яким чином закони, політика і практика в деяких країнах протидіють їм. У доповіді також підкреслюється необхідність багатостороннього підходу та окреслюються напрями щодо заходів, які можуть і повинні бути вжиті для того, щоб скористатися можливостями, які надає мінливий світ праці.
Окрім того, Маріко Оучі ознайомила учасників круглого столу ще із рядом таких презентацій як ,,Ґендерне насильство: вступ” та ,,Насильство та домагання у світі праці: процес встановлення стандартів”, представивши міжнародні стандарти, спрямовані на викорінення насильства та домагань у сфері праці.
Зазначені міжнародні стандарти будуть обговорюватися та мають бути прийняті на цьогорічній 108-ій сесії Міжнародної конференції праці.
З презентаційними матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

http://ntser.gov.ua/split/files/content/1.22%20May_Quantum%20Leap_UKR.pdf

http://ntser.gov.ua/split/files/content/2.22%20May_Gender%20based%20Violence_Introduction_UKR.pdf

http://ntser.gov.ua/split/files/content/3.22%20May_VH%20standard%20setting_UKR.pdf

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: