вівторок | 21 січня 2020 | 02:56
23.05.2019

Презентація Глобальної доповіді МОП ,,Заробітна плата у світі в 2018-2019 роках. Що ховається за ґендерними розривами в оплаті праці”

NTSER

23 травня 2019 року в рамках реалізації програми Гідної праці МОП для України на 2016-2019 роки та проекту МОП ,,Оплата праці в Україні: технічна допомога задля подолання заборгованості із заробітної плати, встановлення мінімальної зарплати та рівного винагородження” відбулася презентація Глобальної доповіді МОП ,,Заробітна плата у світі в 2018-2019 роках. Що ховається за ґендерними розривами в оплаті праці”, яку представив спеціаліст МОП з питань заробітної плати/економіст, Дінг Ксу.
Участь у заході взяли представники Міжнародної організації праці, Міністерства соціальної політики України, сторони профспілок, роботодавців, секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради,  експерти, а також  Урядова уповноважена  з питань гендерної рівності.
Доповідь Міжнародної організації праці присвячена детальному вивченню ґендерної нерівності в оплаті праці, основна мета якого полягає в тому, щоб краще зрозуміти ґендерний розрив в оплаті праці як форму неприйнятної нерівності у сфері праці.
Спеціаліст МОП представив порівняльні дані та інформацію про останні глобальні та регіональні тенденції в галузі заробітної плати, зауваживши, що темпи зростання заробітної плати у світі у 2017 році не тільки були нижчими, ніж у 2016 році, а й упали до найнижчого рівня з 2008 року. І саме повільне зростання заробітної плати стало основною перепоною на шляху до забезпечення сталого економічного зростання.
У доповіді також наведені оцінки, які охоплюють близько 70 країн і майже 80% найманих працівників світу, та демонструють, що у середньому жінкам наразі, як і раніше, платять приблизно на 20% менше, ніж чоловікам. Міжнародною організацією праці виділено ключові фактори, які спричиняють такі ґендерні розриви в оплаті праці, а саме професійна сегрегація, поляризація галузей промисловості та секторів економіки за ґендером, а також материнство.
Разом із тим, у доповіді МОП пропонується ряд заходів політики для забезпечення паритету між жінками та чоловіками в оплаті праці.
Окрім того, Маріко Оучі, старший спеціаліст Міжнародної організації праці з питань умов праці та гендерної рівності, ознайомила учасників заходу із Міжнародною коаліцією за рівну оплату праці (EPIC). Основною метою цієї ініціативи, заснованої зацікавленими сторонами є зменшення ґендерного розриву в оплаті праці та втілення принципу рівної оплати за рівноцінну працю в реальність у всіх країнах і галузях. Дана коаліція, яку очолюють МОП, структура ,,ООН-Жінки” та ОЕСР, взаємодіє з урядами, роботодавцями, працівниками та їхніми організаціями, приватним сектором, громадянським суспільством і науковими колами з метою вжиття конкретних заходів для прискорення усунення ґендерного розриву й досягнення справедливості в оплаті праці.
В ході обговорення питання щодо вступу до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці, соціальні партнери підтримали ідею приєднання до даної коаліції.
Однак, для того, щоб зацікавлені сторони змогли стати учасниками EPIC, їм необхідно забезпечити дотримання ряду відповідних критеріїв, таким чином довівши справжню, підтверджену відданість досягненню рівної оплати праці за роботу рівної вартості, з метою забезпечення надійної, ефективної та стратегічно спрямованої роботи EPIC.
Наприкінці заходу експертами були також представлені результати дослідження щодо відповідності критеріям взаємодії Міжнародної коаліції за рівну оплату праці.

З презентаційними матеріалами можна ознайомитись за посиланням:

http://ntser.gov.ua/split/files/content/2.23%20May_EPIC_UKR.pdf

http://ntser.gov.ua/split/files/content/2.EPIC.Criteria_UKR.pdf

http://ntser.gov.ua/split/files/content/3.ILO_EPIC-Brochure_UKR.pdf

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: