п'ятниця | 6 грудня 2019 | 06:25
12.06.2019

Всесвітній день боротьби з дитячою працею

NTSER

Генеральний директор Міжнародної організації праці Гай Райдер закликав Уряди, працівників і роботодавців прикласти максимум зусиль задля остаточного припинення дитячої праці та створити такі умови, які б перешкоджали повторній її появі.
Те, як ми ставимося до своїх дітей є відображенням нашого суспільства і цінностей. Всесвітній день боротьби з дитячою працею дає нам можливість підвести підсумки, визначити цілі та відновити свої дії.
2019 рік для Міжнародної організації праці є ювілейним та особливо важливим роком, оскільки МОП працює над скасуванням дитячої праці з перших днів свого існування. Дві з перших шести Конвенцій МОП, прийняті в перший рік 1919 року, стосувалися дитячої праці. Її скасування тепер є предметом одного із фундаментальних принципів МОП, так як і припинення примусової праці та дискримінації, пов’язаної з роботою, сприяння свободі асоціацій та колективним переговорам.
За 100 років МОП досягла значного прогресу, однак не лише через інтенсивну пропаганду та національну мобілізацію, підтриману законодавчими та практичними діями. Тільки в період між 2000 і 2016 роками в світі було скорочено 38 % дитячої праці. Конвенція МОП про найгірші форми дитячої праці 1999 року (№ 182)  та Конвенція про мінімальний вік 1973 року (№ 138) досягли майже повної ратифікації 187 країнами-членами МОП.
Країни в кожному регіоні можуть пишатися цим прогресом, але ми не можемо зупинитися. Було б доречно, якби процес всесвітньої ратифікації Конвенції № 182 завершився у рік Сторіччя МОП. І наші держави-члени йдуть до цієї мети.
На сьогоднішній день,  152 мільйони дітей все ще перебувають у пастці дитячої праці, а 73 мільйони з них - майже половина - перебувають на небезпечній роботі, що є  просто неприйнятним.
Необхідно терміново прискорити темпи прогресу. Однак, для реалізації - а також досягнення цілі 8.7 Цілей сталого розвитку, які вимагають припинення дитячої праці до 2025 року - потрібні більш узгоджені дії, що забезпечать доступність якісної освіти, соціального захисту для всіх і гідну працю для батьків.

Прес-служба НТСЕР