субота | 11 липня 2020 | 07:32
26.06.2019

Міжнародна конференція праці завершилася прийняттям ключової Конвенції та Декларації

NTSER

Столітня конференція Міжнародної організації праці, що тривала з 10 по 21 червня 2019 року у м. Женева, завершилася прийняттям Конвенції та супровідної Рекомендації щодо боротьби з насильством і переслідуваннями у світі праці, а також Декларації, що визначає майбутнє праці, орієнтоване на людину.
Декларація сторіччя МОП щодо майбутнього праці є підтвердженням актуальності і важливості повноважень МОП у світі, що змінюється, потужною заявою про наміри, закликом до активізації і дорожньою картою для самої МОП.
Основні кроки, що прописані в Декларації, зосереджені на наданні допомоги людям на користь змін у світі праці, шляхом зміцнення інститутів праці для забезпечення відповідного захисту всім працівникам, а також сприяння інклюзивному та сталому розвитку та повній і продуктивній зайнятості.
Окремі напрямки діяльності, визначені в Декларації, включають:
- Ефективне забезпечення гендерної рівності в можливостях та поводженні
- Ефективне навчання протягом усього життя та якісна освіта для всіх
- Всезагальний доступ до сталого соціального захисту
- Повага до основних прав працівників
- Відповідна мінімальна заробітна плата
- Максимальні обмеження робочого часу
- Безпека та здоров’я на роботі
- Політики, які сприяють гідній праці та підвищують продуктивність
- Політика та заходи, що забезпечують належну конфіденційність та захист персональних даних, і реагують на виклики та можливості у світі праці, пов’язаної із переходом на цифрові технології.
В свою чергу Конвенція про насильство і домагання визнає, що насильство і переслідування у світі праці ,,це порушення прав людини або зловживання, що представляє загрозу для рівних можливостей, та є неприйнятним і несумісним з гідною працею”.
Новий міжнародний трудовий стандарт спрямований на захист працівників і службовців, а також осіб, які навчаються, стажерів і учнів, працівників, які припинили роботу, волонтерів, шукачів роботи та претендентів на роботу. Стандарт визнає, що ,,особи, які виконують повноваження та обов’язки роботодавця”, також можуть бути піддані насильству та переслідуванню.
Генеральний директор МОП, Гай Райдер відзначив, що нові стандарти визнають право кожного на світ праці, вільного від насильства і домагань. Впровадження цих заходів на практиці сприятиме створенню кращого, безпечнішого, гідного, робочого середовища для жінок і чоловіків.

Прес-служба НТСЕР