вівторок | 28 січня 2020 | 04:29
24.07.2019

Чорногорія приєдналася до системи інформування про стан ринку праці

NTSER

Чорногорія стала першою країною в Південно-Східній Європі, яка приєдналася до однієї із найдосконаліших платформ у світі, створених задля збору інформації про ринок праці: системи інформування про стан ринку праці (ILO’s ,,LMIS.Stat”).
Що ж таке LMIS.Stat?
Відповідно до загальноприйнятого визначення LMIS є мережою інформації, установ та осіб, що мають спільні обов’язки, угоди та функції щодо підготовки, зберігання, розповсюдження та використання інформації, що стосується ринку праці, та результатів задля використання максимального потенціалу з метою ведення відповідної політики, розробки та реалізації програм.
Таким чином, LMIS є системою інформування про стан ринку праці. Для країн з такою функціонуючою системою, основною її метою є підготовка, зберігання та поширення інформації, а також аналіз даних для представників політичної сфери та інших зацікавлених сторін ринку праці. Від LMIS залежить своєчасна ідентифікація питань щодо ринку праці, розробка, впровадження, моніторинг та оцінка політики зайнятості та ринку праці.
LMIS залежить від чотирьох елементів, які повинні добре функціонувати разом: кількісні та якісні дані та інформація, що збираються; місце, де зберігаються дані, і звідки вони можуть бути поширені; аналітичні можливості та інструменти, які використовують дані та інформацію; відповідні організаційні заходи між усіма залученими сторонами для забезпечення інформаційного потоку та конструктивного діалогу щодо того, які дані потрібно формувати і з якою метою.
У рамках своєї більш широкої стратегії щодо поліпшення функціонування ринку праці, Уряд Чорногорії зобов’язується використовувати всю наявну і найновішу інформацію для удосконалення та спрямування своєї політики. Задля існування дієвої системи LMIS, у 2018 році Рада Міністрів обговорила необхідність залучити до неї декілька інституцій, які мають активно брати участь у цьому процесі.
У березні 2019 року Кемаль Пурішич, Міністр праці та соціального забезпечення, від імені Уряду Чорногорії та Хайнц Коллер, помічник Генерального директора та регіональний директор з питань Європи та Центральної Азії від імені МОП, підписали меморандум про взаєморозуміння для забезпечення можливості встановлення та функціонування LMIS.Stat.
LMIS.Stat є найсучаснішим інструментом зберігання та розповсюдження інформації про ринок праці. Вона підтримується Співтовариством Cтатистичних інформаційних систем (СІС-CC), під керівництвом Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та декількох національних та міжнародних організацій. МОП, ОЕСР та СІС-CC дійшли згоди про те, що МОП може безкоштовно надавати систему LMIS.Stat своїм державам-членам, які впроваджують LMIS відповідно до рекомендацій МОП, і забезпечувати їх  підтримкою та безкоштовним оновленням.
Інституції Чорногорії прагнуть мати всі необхідні показники для повного аналізу ринку праці, які зберігаються і є доступними в єдиному сховищі (LMIS.Stat). Дана система також має на меті скоротити час, необхідний для того, щоб показники ринку праці були доступні для установ, соціальних партнерів та громадськості. Завдяки тісній взаємодії з МОП, зацікавлені сторони LMIS одночасно отримують доступ до міжнародних стандартів та передової практики.
Функціонуюча система LMIS дозволить Уряду Чорногорії вирішити питання щодо  обмеження даних, з якими на сьогодні стикається країна, і забезпечить міцну основу для моніторингу та звітності щодо політики зайнятості та праці.

 Інформація з сайту Міжнародної організації праці (неофіційний переклад).

 

Прес-служба НТСЕР