вівторок | 28 січня 2020 | 04:29
25.07.2019

Подолання дитячої та примусової праці в Сербії в рамках проекту МОП

NTSER

Проект за підтримки МОП має на меті сформувати базу знань та застосовувати їх задля інформування про політику у боротьбі з дитячою та примусовою працею, а також підтримувати заходи з метою вирішення цих проблем у ключових країнах (включаючи Сербію).
У 2017 році Сербія зробила значний прогрес з ліквідації найгірших форм дитячої праці. Уряд Сербії ухвалив і впровадив цільові закони та нормативні акти. Для інспекторів праці проводилися навчання з питань дитячої праці, а Уряд прийняв Стратегію запобігання та припинення торгівлі людьми. Окрім того, Сербія опублікувала обстеження робочої сили з даними про дітей, які працюють у віці від 15 до 18 років. Діти в Сербії беруть участь у найгірших формах дитячої праці, у тому числі в примусовому жебракуванні та комерційній сексуальній експлуатації, іноді стають жертвами торгівлі людьми, а також виконують небезпечні завдання на вулиці.
Сербський компонент глобального проекту буде реалізований місцевою командою МОП у Белграді, спираючись на Основоположні принципи та права в сфері праці (FUNDAMENTALS) за підтримки відділу досліджень та оцінки (R&E), відділу адвокації та партнерства (A&P), відділу рішень та інновацій (S&I), а також проекту ,,Розуміння дитячої праці” (UCW).
На глобальному рівні проектна діяльність буде здійснюватися в Аргентині, Болівії, Колумбії, Індії, Йорданії, Мавританії, Марокко, Нігері, Сербії, Косові, Шрі-Ланці та Тиморі-Лесте.
Проект у Сербії буде підтримувати впровадження заходів дорожньої карти, розроблених проектом CLEAR (щодо зменшення рівня дитячої праці), з акцентом на: вдосконалення інституційних рамок для моніторингу поширеності дитячої праці; вдосконалення нормативної бази з метою кращого дотримання міжнародних стандартів щодо захисту дітей на роботі; посилення ролі соціального захисту у запобіганні та захисті дітей від дитячої праці; вдосконалення виконання законів та політики, що стосуються захисту дітей від дитячої праці, включаючи найгірші форми.

Прес-служба НТСЕР