8 червня 2017 у Міністерстві соціальної політики України відбулася робоча зустріч на тему “Цілі і завдання проекту партнерства з регіональними організаціями роботодавців в Україні”.
У зазначеному заході взяли участь Франс Тьоннес, депутат Бундестагу, представник Асоціації роботодавців металургійної та електронної промисловості NORDMETALL (Німеччина), Ганс Манцке, Генрі Ціммерман, керівник проекту, представники Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, а також представники Міністерства соціальної політики України, профспілкової сторони, сторони роботодавців та секретаріату Національної ради.
В ході зустрічі були представлені цілі і завдання проекту партнерства з регіональними організаціями роботодавців в Україні, які обговорювались з представниками сторін соціального діалогу на національному рівні.
Так, німецька сторона презентувала проект, визначивши вищу його мету, яка полягає в розвитку соціального діалогу в інтересах економічного зростання та розвитку підприємств в Україні. Основною ж ціллю проекту визначено те, що територіальні організації роботодавців збільшать потенціал як соціальні партнери і сприяють конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва.
В свою чергу, заступник Голови Федерації профспілок України, Шубін О. О., поінформував німецьких колег про основні проблемні питання, які заслуговують уваги, зокрема щодо нової форми адміністративного устрою, участі у роботі з розроблення професійних стандартів, професійної освіти, продуктивної зайнятості, реформування трудового законодавства.
Голова Профспілки працівників радіоелектроніки та машинобудування України Ольховець Г. А. наголосив на тому, що для вітчизняних підприємств є дуже важливим професійне навчання через брак професійних кадрів.
Представники Міністерства соціальної політики, зокрема Зацерковний М. М. та Герасімова О. М. поставили ряд питань німецькій стороні, які турбують українську сторону, та на які потрібно звернути увагу при реалізації проекту партнерства, а саме щодо соціального страхування та досвіду ведення переговорів по тарифній угоді.
Таким чином, за результатами зустрічі досягнуто домовленостей, як таких, що українська сторона, в ході реалізації проекту, розробить власні пропозиції щодо імплементації результатів проекту на основі досвіду, який буде в подальшому отримувати від німецьких колег, а також була висловлена надія стосовно подальшої співпраці.