п'ятниця | 3 грудня 2021 | 00:59
22.07.2014

Рішенням НТСЕР призупинено співпрацю з Громадською палатою РФ

NTSER

Призупинено дію Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці між Національною тристоронньою соціально-економічною радою України та Громадською палатою Російської Федерації, а також Угоди між НТСЕР, Громадською радою Республіки Вірменія та Громадською палатою РФ про створення об’єднання щодо вироблення узгодженої позиції в рамках діяльності Міжнародної організації економічних і соціальних рад та подібних інституцій (МАСЕРПІ). Таке рішення було прийнято на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, що відбулось минулого тижня під керівництвом Голови Національної ради, Міністра соціальної політики України Людмили Денісової.

Ще в березні 2014 р. Президія Національної ради виступила з відкритим зверненням до Секретаря Громадської палати РФ, Голови МАСЕРПІ, академіка Є.Вєліхова із закликом до спільного пошуку шляхів виходу із складної ситуації, зокрема, у вирішенні кримського питання виключно через політичний діалог між Урядами України та Росії. Не дивлячись на це, члени Громадської палати неодноразово висловлювали недружню позицію стосовно України. Так, на початку березня через інформаційне агентство ІТАР-ТАСС була поширена інформація про відкриття на території автономної Республіки Крим представництва Громадської палати РФ. Головним завданням новоутвореного представництва стала активна «роз’яснювальна» робота серед громадян України, яким забезпечувались умови для отримання російських паспортів, а також діяльності організації з метою підтримки так званого референдуму, спрямованого на зміну статусу територіальної одиниці України.  Також заступник секретаря ГП РФ допустив ряд інших висловлювань, які ставлять під сумнів територіальну цілісність України та спрямовані на підтримку незаконних сепаратистських сил.

У березні Національна тристороння соціально-економічна рада листом до Громадської палати висловила глибоку стурбованість щодо подібних висловлювань керівництва організації РФ та недопустимість подальшого поширення такої інформації. Відповіді Національна рада на своє звернення так і не отримала. Натомість, вже у липні через інформаційне агентство «РИА-новости»  була поширена інформація про те, що Громадська палата Російської Федерації планує звернутись в міжнародні громадські та правозахисні організації з питанням про повну ізоляцію України у зв’язку «з проведенням каральної операції київської влади на південному сході цієї країни».

Поширення подібної інформації і закликів є неприпустимим в рамках документів, які були підписані між Національної радою та Громадською палатою.  Відтак, Національна рада висловлює Громадській палаті Російської Федерації рішучий протест у зв’язку з необґрунтованими звинуваченнями, які робляться її окремими членами та розміщуються на офіційних інформаційних ресурсах, а також у засобах масової інформації щодо порушень Україною і її державними органами норм міжнародного права. Національна рада планує звернутись до Генерального Секретаріату МАСЕРПІ з вимогою розповсюдити серед членів організації позицію української сторони щодо неприпустимості недружніх заяв та дій по відношенню до інших членів організації, зокрема, України, що дозволяють собі представники Громадської палати Російської Федерації, яка головує у МАСЕРПІ. 

 

Прес-служба НТСЕР