понеділок | 29 листопада 2021 | 02:24
18.08.2014

Обговорено стан виконання положень Генеральної угоди на 2010 – 2012 роки

18 серпня відбулось засідання спільної робочої комісії повноважних представників Сторін власників і профспілок з підбиття підсумків виконання положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010 – 2012 роки станом на 1 липня 2014 року.

В ході засідання учасники обговорили низку важливих питань, серед яких - питання задоволення вимог найманих працівників внаслідок неплатоспроможності роботодавця, поступового збільшення розміру мінімальної академічної стипендії до рівня прожиткового мінімуму, працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалася за державним замовленням, та інші.

Окрема увага була приділена питанню попередження невиплати заробітної плати, пенсії та інших соціальних виплат. Учасники погодились з необхідністю регулярного проведення засідань Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Мінсоцполітики було доручено розробити до 1 жовтня 2014 року законопроект щодо посилення економічного захисту працівника та відповідальності роботодавця у випадку затримки виплати заробітної плати. За рішенням Комісії, Державна інспекція праці у вересні 2014 року повинна провести перевірки підприємств, установ та організацій, які мають заборгованість із виплати заробітної плати понад 2 місяці та вжити відповідних заходів впливу до керівників.

У підсумку учасники доручили Мінсоцполітики за участі соціальних партнерів розробити та узгодити механізм проведення розрахунку мінімального рівня заробітної плати. Передбачається, що він забезпечуватиме просте відтворення здатності працівника до праці та утримання непрацездатних членів його сім’ї, як публічного показника для використання в соціальному діалозі.

Також було вирішено Мінсоцполітики із залученням Сторін соціального діалогу до кінця 2014 року провести широке громадське обговорення спільно напрацьованих законодавчих ініціатив з удосконалення формування прожиткового мінімуму.

Прес-служба НТСЕР