понеділок | 29 листопада 2021 | 01:14
04.09.2014

Продовжується робота по формуванню Української частини Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС

NTSER

3 вересня відбулось засідання Робочої групи з напрацювання принципів формування Української частини Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС, до якої з правом дорадчого голосу входить секретар Національної тристоронньої соціально-економічної ради Олександр Шубін.

В ході засідання учасники домовились про те, що члени Робочої групи увійдуть до складу Організаційного комітету по скликанню Установчих зборів з формування Української частини Платформи. Нагадаємо, що структура Української частини Платформи базуватиметься на змісті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та буде організована за 15 групами.

Планується, що перший тур відбору заявок для участі в Установчих зборах розпочнеться 8 вересня, одночасно з оприлюдненням Анкети з критеріями для громадських організацій, які мають намір брати участь у роботі Платформи. Серед головних критеріїв - неприбутковість, поділяння цілей та принципів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наявність власного веб-сайту тощо. Не зможуть претендувати на участь у роботі Платформи політичні партії та їх підрозділи, а також організації, очолювані державними службовцями

Другий етап відбору заявок розпочнеться після зарахування заявок організацій, які цілком будуть відповідати заявленим критеріям. Рішення щодо решти організацій, які подали заявки, але не повністю відповідають вимогам, розглядатиме повний склад Оргкомітету.

Після проведення Установчих зборів, що попередньо заплановано на першу декаду листопада, буде визначено керівників всіх 15 напрямків, які і становитимуть, власне, Українську частину Платформи громадянського суспільства.

Слід зазначити, що утворення Української частини Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС передбачено статтями 469 та 470 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Основним завданням Платформи є сприяння імплементації Угоди про асоціацію, моніторинг процесу її виконання та експертно-консультаційна робота до виконання конкретних положень Угоди. Для виконання цього завдання Українська частина Платформи об’єднає компетентні організації громадського суспільства, що спеціалізуються на темах, визначених Угодою про асоціацію, та підтримують європейську інтеграцію України.

Прес-служба НТСЕР