понеділок | 29 листопада 2021 | 02:30
16.09.2014

Національна рада розглянула заходи Уряду щодо соціальної підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг

NTSER

Серед важливих питань, що були розглянуті в ході засідання Національної ради 15 вересня, окрема увага була приділена підвищенню тарифів на житлово-комунальні послуги.

Начальник Управління економіки систем життєдіяльності Мінрегіонбуду Наталія Хоцянівська повідомила, що підвищення цін на енергоносії, матеріально-технічні ресурси, зміна рівня мінімальної заробітної плати та інші фактори спричинили нагальну необхідність перегляду рівня тарифів на житлово-комунальні послуги. Крім того, наразі діючі тарифи на житлово-комунальні послуги не покривають витрат, що понесені підприємствами на виробництво чи надання послуг.

Директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, в свою чергу, розповів, що через Програму житлових субсидій сім’ям непрацездатних громадян, а також сім’ям, у складі яких є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід яких на одну особу в розрахунку на місяць не перевищує прожиткового мінімуму, держава частково компенсуватиме витрати на оплату житлово-комунальних послуг.

«В опалювальний період 2013-2014 років субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримувало близько 1,3 млн. сімей. Після підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію очікується, що їх чисельність у опалювальний період 2014-2015 років становитиме близько 1,6 млн. сімей», - повідомив Віталій Музиченко.

Крім того, Урядом прийнято рішення щодо посилення соціального захисту найбідніших сімей у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги. Право на отримання компенсації мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму. «Компенсація буде розраховуватись як різниця між розміром плати за вказані послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до підвищення цін і тарифів», - пояснив Віталій Музиченко.

Більш детально про адресну програму Уряду для підтримки малозабезпечених сімей при оплаті комунальних послуг у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на природний газ та тепло дивіться тут: (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: