четвер | 2 грудня 2021 | 23:15
23.10.2014

В Секретаріаті Національної ради обговорено необхідність підвищення заробітної плати

NTSER

22 жовтня в Секретаріаті Національної тристронньої соціально-економічної ради заступник Співголови Національної ради від профспілкової сторони, заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк представив членам тристоронньої робочої групи з підготовки проекту Концепції реформування оплати праці презентацію «Необхідність підвищення мінімальної заробітної  плати».

Доповідач назвав головні наслідки низького рівня заробітної плати, серед яких – соціальна напруга, еміграція трудового потенціалу за кордон, звуження платоспроможного попиту на вітчизняні товари, скорочення тривалості життя працівників та ін. Політика «дешевої робочої сили» є економічно провальною та суспільно безперспективною, переконаний Сергій Кондрюк.  

Окрему увагу Сергій Михайлович приділив важливості підвищення продуктивності праці на виробництві та головних аспектах, за рахунок чого це можливо здійснити. «Темпи зростання продуктивності не повинні відставати від темпів зростання заробітної плати, необхідних для розширення та відтворення трудового потенціалу», - переконаний Сергій Кондрюк та привів приклади продуктивності праці в США та Німеччини.

Серед позитивів збільшення заробітної плати, доповідач визначив наступне:

- формування стабільного платоспроможного і прогресивного середнього класу;

-  зовнішні інвестиції;

- потреба і можливість переходу до вищих технологічних укладів;

- корпоративний патріотизм,

зростання якості і тривалості життя.

Сергій Кондрюк закликав членів робочої групи до продовження діалогу у напрямку підвищення рівня мінімальної заробітної плати. «Конкурентна економіка на основі гідної праці на високопродуктивних робочих місцях повинна стати одним із пріоритетів роботи соціальних партнерів», - підсумував Сергій Михайлович.

Детальніше з текстом презентації можна ознайомитись тут.

 

Прес-служба НТСЕР
Фотострічка:
Матеріали: